Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo: Na festivale vedy vystúpi aj kapela Billy Barman!

(Zdroj: Európska noc výskumníkov)

#Európska noc výskumníkov sa uskutoční už tento piatok paralelne v 25 európskych krajinách a Slovensko medzi nimi ani tentokrát nebude chýbať. Vesmírne objavy, roboty, prototypy technologických noviniek, prelomové poznatky z biológie, medicíny či fyziky, ale aj zábavné úlohy, hlavolamy či najrôznejšie pokusy. Aj na to sa môžu tešiť návštevníci už 16. ročníka Európskej noci výskumníkov, ktorej mottom je výzva „Dôverujme vede“. Malí aj veľkí výskumníci sa v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline a Poprade opäť na jeden deň ponoria do tajov vedy.

Stovky vedeckých stánkov

Pre malých bádateľov je pripravených viac ako 210 vedeckých stánkov a vyše 60 prednášok po celom Slovensku. V každom festivalovom meste je navyše pripravený špeciálny program ako interaktívne prednášky, vedecké workshopy či súťaže, ktoré sú prispôsobené veku návštevníkov. Základné, ale aj stredné školy sa môžu opäť prihlásiť na rôzne sprievodné podujatia vo svojom regióne.

Organizátori v rámci aktivity Vedecký kuriér distribuujú na školy po celom Slovensku aj vedecké sety. Vďaka nim si žiaci budú môcť vyskúšať pokusy z fyziky a chémie, alebo si vytvoriť vlastnú veternú turbínu či poskladať papierový model satelitu. Tento rok sa do aktivity prihlásilo viac ako 600 škôl.

Špičkoví odborníci

Aj tento ročník Európskej noci výskumníkov so sebou prinesie desiatky diskusií so špičkovými odborníkmi. O tom, ako navrátiť dôveru vo vedu, budú diskutovať Pavol Šajgalík (predseda Slovenskej akadémie vied), Dušan Škvarna (profesor), Silvia Porubänová (sociologička) a Daniela Kováčová (vysokoškolská pedagogička). Stream diskusie, ako aj program podujatia v jednotlivých mestách nájdete na www.nocvyskumnikov.sk.

Európsku noc výskumníkov na Slovensku organizujú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) spoločne s partnermi SAV, CVTI SR a I-Europa.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: Tlačová správa/Európska noc výskumníkov
Odporúčame