Koncert Taylor Swift v Brazílii má ekologický dosah: Krajina bojuje za pitnú vodu

V čase, kedy sa konal spomínaný koncert, nešlo ani zďaleka o jedinú problémovú udalosť (Zdroj: Instagram/taylorswift)

#Environmentálna situácia na našej planéte je katastrofická. Vysoké horúčavy, žalostne málo pitnej vody a ľahostajnosť ľudí sú jednou z najväčších hrozieb. Brazílske Rio de Janeiro sa rozhodlo reagovať a dôvod, pre ktorý to urobili, je viac než nezvyčajný. Inšpiroval ich totiž jeden z koncertov svetovo známej hudobnej divy, Taylor Swift.

Reakcia na smrť fanúšičky

Pred pár mesiacmi sme ťa v jednom z našich článkov informovali o nešťastnej udalosti, ktorá sa stala na koncerte Taylor Swift. Smrť slečny počas koncertnej zastávky Eras Tour v Rio de Janeiro bola popudom k tomu, aby sa oblasť začala venovať rizikovým horúčavám a dostatočnému prísunu pitnej vody pre ľudí.

Cieľom predstaviteľov je, aby prešiel zákon, ktorý hovorí o nepretržitom prístupe človeka k zdroju vody. Miestna klimatologička sa tejto problematike venuje už niekoľko rokov, no doposiaľ neúspešne. Situácia sa pohla až vtedy, keď si zbytočne vyžiadala ľudský život.

Čo sa stalo?

Ako už spomíname v zmieňovanom článku, tragédia bola následkom dlhého čakania na koncert. Dusné horúce počasie a státie na priamom slnku jednoznačne poškodzujú ľudské zdravie. Aj mladý a vitálny organizmus dokáže podľahnúť a skolabovať.

To bol prípad aj zosnulej fanúšičky, ktorú stretnutie s obľúbenou hviezdou stálo život. Aj napriek tomu, že speváčka ihneď po príchode na stage upozornila svoj personál na to, že je potrebné ľuďom rozdať vodu. Pre 23-ročné dievča už bolo neskoro, údajne podľahla zástave srdca dôsledkom veľkých horúčav.

Nesmieme zabudnúť!

Smrť dievčaťa nebola zbytočná. Vyššie moci v Brazílii vydali nariadenie, ktoré vyslovene prikazuje organizátorom podobných akcií, aby zabezpečili pre návštevníkov dostatok tekutín. Úrady to považujú za správny krok vzhľadom k tomu, že verejné zdravie je jedným z dôležitých bodov, ktorý si zaslúži pozornosť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Taylor Swift? Zástup jej ex je dlhý ako nákupný zoznam, piesne o vzťahoch z nej urobili miliardárku

Koncert nebol jediným

V čase, kedy sa konal spomínaný koncert, nešlo ani zďaleka o jedinú problémovú udalosť. Po smrti mladej fanúšičky sa objavili záznamy zo zdravotníckych staníc, ktoré odhalili, že dehydratáciou trpelo mnoho ďalších ľudí a musel im byť podaný fyziologický roztok na zmiernenie príznakov.

 „Ak nemáte legislatívu, ktorá núti verejné alebo súkromné ​​subjekty distribuovať vodu, v podstate odsudzujete svoje obyvateľstvo na chorobu alebo smrť. Stále sa musíme zlepšiť, ale je to lepšie ako predtým, keď sme nemali nič,“ povedala koordinátorka laboratória, ktoré sa zaoberá týmto problémom.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame