ENTERPRISE sa lúči s forsyym: Najväčší slovenský esportový transfer napokon skončil na sedemcifernej sume

ENTERPRISE sa lúči s forsyym

ENTERPRISE sa lúči s forsyym (Zdroj: ENTERPRISE)

#Najúspešnejšia zostava tímu ENTERPRISE prechádza zmenou. V rámci zimného prestupového obdobia sa organizácia dohodla s tímom Sinners na prestupe mladého snipera, ktorý od januára 2022 už nebude naďalej hájiť farby ENTERPRISE. David „forsyy“ Bílý bol najdlhšie pôsobiacim členom zostavy Counter-Strike: Global Offensive, ku ktorej sa pridal už v lete roku 2020.

Forsyy dopomohol ENTERPRISE k získaniu viacerých úspechov na domácej i zahraničnej scéne, za zmienku stojí postup do štvrťfinále V4 Future Sports Festival, výhra Tipsport Cool ligy, či 1. miesto vo Y-Games Pro Series. Prestupová čiastka sa vyšplhala do 7-ciferných čísel a ide tak bezpochyby o jeden z najväčších transferov lokálnej scény.

„Davidovi by sme chceli za celú organizáciu ENTERPRISE poďakovať a popriať mu veľa úspechov v osobnom a profesijnom živote. Prežili sme toho naozaj veľa, či už to boli výhry a radostné momenty, alebo naopak veľké sklamania. Tiež by sme radi poďakovali manažérskemu tímu Sinners za profesionálne jednanie,“ hovorí COO ENTERPRISE Jakub Imrich. ENTERPRISE ako náhradu za odchádzajúceho forsyyho zvolilo Dominika „NIO“ Maxiana, ktorý sa tak opäť vráti na svoju staronovú pozíciu ostreľovača.

CEO ENTERPRISE Miroslav Bodnár o prestupe povedal: „Dohodu so Sinners považujeme za veľký úspech, s ktorým sú spokojné všetky tri strany. David bol od jeho príchodu kľúčovým hráčom a nepochybne bude jeho odchod scéna považovať za oslabenie tímu. Radi by sme však povedali, že mimoriadny úspech nášho CS:GO tímu za rok 2021 v podobe dosiahnutia TOP40 priečky v svetovom rebríčku HLTV nestál na jednom hráčovi ale na tíme ako celku. Veríme, že všetkých prekvapíme a v novej zostave s NIO-m sú naše ambície ešte vyššie.“

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame