Mužovi sa podarilo fantastické prvenstvo: Vďaka malému detailu sa nedočká úspechu, ostali mu len oči pre plač

Muž sa podelil so svojim trápením na internete, kde ho ľudia za jeho dielo pochválili (Zdroj: Freepik/kstudio)

#Poznáš ten pocit, keď sa o niečo maximálne snažíš, no kvôli malej hlúposti to nevyjde? Nie je to nič príjemné. Každý si za svoje úsilie zaslúži docenenie. S úspechom počítal aj istý muž, ktorý sa rozhodol zboriť svetový rekord a tak v priebehu posledných 8 rokov staval známu parížsku stavbu zo zápaliek. Do Guinessovej knihy rekordov ho však nezapísali kvôli úplnej bizarnosti.

Márna snaha

Portál Ladbible uvádza, že istý 47-ročný muž strávil posledných 8 rokov tým, že sa pokúsil zostaviť repliku Eiffelovej veže, ktorá mala dosiahnuť svetové prvenstvo. Prakticky sa mu to aj podarilo – svojím úsilím zostavil až 23-metrovú vežu zo zápaliek, ktorá bola skvelým kandidátom na zápis do Guinessovej knihy rekordov. Námet bol však zamietnutý z bizarného dôvodu.

Nedostalo sa mu spravodlivosti

Na stavbu svetového monumentu použil viac ako 700-tisíc zápaliek. Aj napriek všetkému vynaloženému úsiliu, času a trpezlivosti svetové prvenstvo nezískal. „Porotcovia z Guinessovej knihy vydali svoj verdikt bez toho, aby videli moju vežu naživo. Je to dosť prekvapujúce a vlastne dosť nepríjemné. Nie je to práve fair play,” uviedol.

Porušené pravidlá

Podľa oficiálnych pravidiel sa muž dopustil ale chybného kroku. Na výstavbu mal používať zápalky, ktoré sú bežne dostupné a mať o tom dôkaz. On na svoju stavbu využil aj kúsky, ktoré tieto kritériá nesplnili, preto bol diskvalifikovaný bez možnosti obhájiť rekord.

 „Najviac bolí, že neuznávajú prácu, ktorú som vložil, čas, ktorý som strávil, duševnú energiu – pretože môžem povedať, že to nebolo ľahké,” uviedol naštvane.

Prípad sa dočká preverenia

Muž sa podelil so svojim trápením na internete, kde ho ľudia za jeho dielo pochválili. Pekné komentáre čiastočne rozhýbali vody. K prípadu sa vyjadrilo aj vedenie Guinessovej knihy rekordov: „Úlohou nášho tímu správy záznamov je byť dôkladní a nároční pri preverovaní dôkazov, aby sme sa uistili, že podmienky sú rovnaké pre každého, kto sa pokúša o titul v Guinessovej knihe rekordov.” 

Očakáva sa, že prípad sa opäť obnoví, preskúmajú sa podmienky a pravidlá a budú sa snažiť urobiť maximum preto, aby sa táto skvostná Eiffelovka dočkala svojej slávy.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame