Dvojfaktorové zabezpečenie na Epic Games: Poradíme, ako ho aktivovať, aby ti nikto nedokázal ukradnúť účet

Poradíme, ako si aktivovať svojfaktorové zabezpečenie

Poradíme, ako si aktivovať svojfaktorové zabezpečenie (Zdroj: Pixabay/B_A)

#Zrejme poznáš tento scenár: kamarát mal 28-miestne heslo na instagramovom účte, vždy sa poctivo odhlasoval zo všetkých zariadení a aj tak má hacknutý účet. V dnešnej dobe s raketovo vyvíjajúcimi sa technológiami vedia hackovať účty už aj tínedžeri. Nepomôže ti ani stomiestne heslo. Preto sme sa rozhodli predstaviť ti dvojfaktorové zabezpečenie.

Čo je 2FA a ako funguje

Na začiatok si treba uvedomiť, že naše smartfóny a počítače už dávno nie sú určené len na zábavu. Mnohí si bez nich už nevieme predstaviť žiť – riešime rôzne pracovné záležitosti, odoberáme obľúbené celebrity, spravujeme účet v banke či len scrollujeme zábavné memes. Informácie o nás nikdy neboli tak verejné, ako práve dnes.

Aj napriek tomu, že v každej aplikácii funguje dvojfaktorové zabezpečenie inak, princíp zostáva rovnaký. 2FA, alebo two-factor authentication, je dodatočná vrstva ochrany, ktorá slúži na to, aby tvoj účet bolo oveľa ťažšie hacknúť. Samozrejme, nič už dnes v technológiách nie je nemožné, ani pri aktivovanom 2FA nie si úplne v suchu – veď sa len pozri na hackerské útoky na najväčšie herné štúdiá, napr.íklad CD Project Red, alebo na americký Pentagon, ktoré sú akoby na dennom poriadku.

Hackovať vedia dnes už aj tínedžeri
Hackovať vedia dnes už aj tínedžeri (Zdroj: Pixabay/tookapic)

Ak niekto zistí, aké je tvoje prihlasovacie meno a heslo do určitej aplikácie, je dôvod na paniku. S dvojfaktorovým zabezpečením však nie. Hacker by sa okrem zistenia tvojich prihlasovacích údajov musel dostať aj do samotnej aplikácie, z ktorej potrebuje overovací kód (minimálne 6-miestny), ktorým si si 2FA overoval. Pri tom najkratšom overovacom kóde ide o 10 miliónov rôznych variácii – a toto číslo sa môže pokojne násobiť ďalej.

Poisti si svoj Pay Pal

Zbytočne by sme ti ukazovali, ako spustiť dvojfaktorové zabezpečenie na všetkých aplikáciách. My ti predstavíme aplikáciu Google Authenticator, dostupnú na Andriod aj na iOS, ktorá ti zabezpečí takmer všetko. Hovoríme takmer, pretože nie každá aplikácia ponúka 2FA. Buď však v pohode, pretože ak ide o aplikácie zamerané na bankovníctvo a tvoje financie, Google pokrýva všetky z nich.

Po spustení aplikácie stačí vybrať účet, ktorý chceš zabezpečiť a riadiť sa inštrukciami. Ak hľadáš zabezpečenie napríklad tvojho bankomatového účtu, prihlás sa na svoj PayPal, choď do ponuky Zabezpečenie/Security, a hľadaj možnosť „Dvojstupňové zabezpečenie“. Pamätaj, že je lepšie na overenie použiť overovaciu aplikáciu, nie poslať si SMS správu s kódom. Následne sa riadiť už len krátkymi inštrukciami a máš to.

Aplikácia Google Authenticator
Aplikácia Google Authenticator (Zdroj: Android Community)

Zabezpečenie na Epic Games

Čoraz častejšie sú cieľom hackerov práve účty na hernej platforme Epic Games. Mnohé obsahujú stovky hier, tisíce eur hernej meny či dokonca vysoké ranky v hrách – jednoducho dnes už rýchlo a draho speňažiteľné veci. Možno by si tomu ani neveril, ale na trhu nájdeš milióny hacknutých účtov, do ktorých dali hráči čas aj peniaze a už ich nikdy nedostanú späť.

Otvor si svoj účet na Epic Games a choď do jeho nastavení, teda do ACCOUNT. Následne prejdi do možnosti PASSWORD & SECURITY, kde dvojfaktorové zabezpečenie nájdeš. Na výber budeš mať z troch možností – zabezpečiť účet cez aplikáciu, SMS alebo cez email. Ako sme už vyššie spomínali, odporúčame možnosť aplikácie. Priamo Epic Games odporúča použiť aplikáciu od Google, o ktorej sme ti už tiež hovorili . Takto jednoducho docieliš, aby bol tvoj herný účet v bezpečí.

Zabezpečenie 2FA na Epic Games
Zabezpečenie 2FA na Epic Games (Zdroj: Screenshot/Epic Games)
Zdroj: hashtag.sk, vosveteit.sk, epicgames.com
Odporúčame