Patrili dve objavené telá mimozemšťanov skutočne mimozemšťanom? Proti ufológovi bolo zahájené vyšetrovanie

Zdá sa, že nedávno objavené telá „mimozemšťanov“ zrejme nepochádzajú z vesmíru (Unsplash/Leo)

#Do senzácie okolo objavenia dvoch humanoidných tiel, ktoré údajne patria mimozemšťanom, je už zapojené aj kriminálne vyšetrovanie. Mumifikované telá vesmírnych bytostí, ktoré odprezentoval na zasadaní kongresu v Mexico City novinár a ufológ Jaime Maussan, zrejme mimozemského pôvodu nebudú. Informuje o tom Ladbible.

Záhada trojprstých mimozemšťanov

Pôvodne sa predpokladalo, že objavené telá môžu byť staré od 700 až do 1800 rokov. Boli objavené v meste Cusco v Peru. Na končatinách majú len tri prsty a až priveľmi pripomínajú mimozemšťanov, akých mohli tvoji rodičia vidieť v seriáli Akty X.

„Tento druh nezapadá do pozemskej evolúcie…nejde o telá nájdené po havárii UFO, objavili ich v baniach,“ uviedol na zasadaní Maussan. Ufológ, ktorý vypovedal pod prísahou, už v minulosti prišiel z podobnými tvrdeniami, z ktorých sa, pochopiteľne, žiadne nepodarilo dokázať.

„Ukážky týchto tiel nie sú súčasťou pozemskej evolúcie,“ dodal.

Maussan tiež povedal, že vedci z Autonomous National University of Mexico (skrátene UNAM) boli schopný určiť DNA týchto tvorov a údajne zistili, že cez 30 percent ich DNA je „neznámeho“ pôvodu. Okrem toho sa vyjadril, že hoci nevieme, či sú to mimozemšťania alebo nie, ale určite boli inteligentní a žili s nami.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MODERNNOTORIETY (@modernnotoriety)

Zahájené kriminálne vyšetrovanie

Ministerka kultúry Leslie Utteafa sa vyjadrila, že v tejto veci bude zahájené kriminálne vyšetrovanie. Ako sa k tomuto faktu postavil Maussa?

„Nebojím sa. Neurobil som absolútne nič nelegálne.“

Môže sa zdať, že zahájenie vyšetrovania na ufológa nijak zvlášť nezapôsobilo, no na otázku, ako sa vlastne do Mexika tieto „telá“ dostali, odpovedať nevedel. Dodal ale, že vo „vhodnom čase“ všetko vysvetlí.

Dan Evans, zástupca administrátora pre výskum NASA, sa k celej veci postavil pomerne jasne. Podľa jeho slov je potrebné opustiť konšpiračné teórie a špekulácie a dať na skutočný vedecký úsudok.
„Jednou z hlavných vecí, ktoré sa tu snažíme robiť, je posunúť dohady a konšpirácie smerom k vede a zdravému rozumu, a to je možné jedine s (pravými) dátami.“

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, Ladbible.com
Odporúčame