Dlho očakávaný blockbuster Duna: Dostali sme nový trailer, ochutnávku soundtracku a vieme aj dátum slovenskej premiéry

Duna konečne zamieri do kín a na HBO Max

Duna konečne zamieri do kín a na HBO Max (Zdroj: Warner Bros.)

#Nezáleží, v ktorej krajine sa práve nachádzaš a aké máš filmové preferencie, určite si zachytil, že sa k nám blíži azda najočakávanejší film tohto roka. Duna mala byť v kinách už koncom minulého roka, ale druhá vlna korony zmenila dátum vydania. V posledných dňoch sme o filme dostali viacero informácii a my si ich teraz pekne rozoberieme.

Po takmer roku čakania sme dostalo nový, takmer 4-minúty dlhý trailer, ktorý nám ukázal nové zábery a postavy. Réžie sa chopil známy kanadský tvorca Denis Villeneuve (Arrival, Blade Runner 2049, Sicario) a na obrazovke uvidíš skvelý ansámbel hercov: Timotheé Chalamet, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Zendaya… a to som vymenoval nie zlomok tých najznámejších.


Filmové legendy: Denis Villeneuve nikdy nešliapol vedľa, jeho vizionárske filmy ťa totálne odrovnajú


Kopa nových informácii

Okrem traileru sme sa však dočkali aj prvej hudobnej ukážky. Soundtracku sa zhostil Hans Zimmer, ktorý kvôli práci na Dune odmietol aj projekt Tenet od Christophera Nolana. Jedna z úvodných skladieb Paul’s Dream dokazuje, že urobil dobre – na hudobnom pokrese pracoval viac ako rok a podľa nás dodáva konceptu piesočnej planéty Arrakis ten správny šmrnc. Veď posúď sám.

No a nakoniec sme sa dozvedeli aj niečo viac o samotnej premiére. Film bol hodnotený ako PG-13, neuvidíš v ňom teda takmer žiadnu krv ani nadávky (čo vôbec nevadí). Duna si svoju premiéru odbije 22. októbra na britských ostrovoch a v rovnaký dátum vyjde aj na streamovacej stanici HBO Max, ktorú vlastní spoločnosť Warner Bros.

Čo však slovenská premiéra? HBO Max u nás ešte nie je a nepredpokladá sa, že sem do jesene zavíta. U nás a v Česku však distribútori nastavili dátum premiéry už na 14. október. Myslíme si, že tieto dátumy sú už konečné a nezmenia sa ani so zhoršujúcou situáciou. Snímka bude dlhá 155 minút, a čakáme už len na samotné spustenie vstupeniek. Zájdeš do kina na Dunu aj ty?

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max, Continental film
Odporúčame