Don sa prvýkrát pokúsil predať zlatú konzolu na eBayi v októbri minulého roku s požadovanou cenou 300-tisíc dolárov. Ebay ho však nepodporil a inzerát mu vymazal kvôli zmenám interných pravidiel, ktoré rušili účty predávajúce položky za ceny ďaleko mimo ich obvyklého rozsahu. Nová aukcia je v aukčnom dome Goldin, ktorý nemá podobné výhrady.

Cena je poriadne vysoká

Ak zvažuješ kúpu, budete sa chcieť pripraviť. Prihadzovanie už v čase písania tohto článku dosiahlo 2-tisíc dolárov a očakáva sa, že sa vyšplhá oveľa vyššie (ak nie aj na pôvodnú sumu na 300-tisíc dolárov), kým sa aukcia skončí 21. mája. Nejde o úplne bezchybnú položku, pretože sú na nej viditeľné známky odštiepenia zlata. A vzhľadom na to, že Nintendo pred rokmi odstavilo online multiplayer a služby Wii Shop, pravdepodobne s týmto strojom neurobíš viac, než že naň budeš láskyplne hľadieť cez sklenenú vitrínu.

Napriek tomu nebude prekvapením, ak si toto Nintendo nájde nového majiteľa. Na rozdiel od mnohých špeciálnych edícií konzol ide o skutočne unikátne zariadenie s príbehom. A podobne ako kazety Nintendo World Championship alebo podobné rarity, je to snímka okamihu v histórii hier. Wii s 24-karátovým zlatom bolo produktom éry, keď boli odvážne reklamné kúsky v hernom priemysle stále relatívne samozrejmosťou a nový majiteľ si toto obdobie bude pravdepodobne pamätať ešte dlho.

Zlatá konzola Nintendo Wii
Pozlátená konzola mala byť darovaná kráľovnej Alžbete II. (Zdroj: Consolevariations)

Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!