Česko nie je len Praha: Tieto miesta sú priam dokonalé na krátky výlet, okamžite si ich zamiluješ!

Mikulov je krásne mesto, ktoré stojí za výlet (Zdroj: PXsphere)

#Za dobrou dovolenkou netreba cestovať ďaleko. Ak by si predsa len chcel ísť za hranice, tak cestuj hlavne bezpečne. Dobrou voľbou sú naši bratia Česi. Najskôr ti napadnú určite ponožky v sandáloch a pivo, ale ponúkajú toho omnoho viac. Vyber sa spolu s nami spoznávať krásy Českej republiky!

Mikulov

Malé mestečko na Morave je rajom pre milovníkov vína. Zároveň je aj rodiskom slávnej Pálavy, ktorú si môžeš vychutnať v pekných podnikoch, ktoré ti mesto ponúka. V jeho okolí sa rozprestierajú nádherné vinice, kde sa môžeš ísť pozrieť na bicykli. Ak si fanúšik cyklistiky, tak táto oblasť je pre teba ako stvorená. Trás je tu neúrekom.


Spoznaj Slovensko z výšky, tú sú naše najznámejšie rozhľadne: Jedna vyzerá ako hmyz, ďalšia má obrovskú šmykľavku


Priamo v meste Mikulov sa môžeš ísť okúpať do prírodného lomu, navštíviť zámok, alebo si užiť výhľad zo Svatého kopečku. Pomocou autobusu či vlaku sa dostaneš aj do ďalších miest. Valtice ponúkajú lepší pohľad do kultúry vinárov a taktiež tu nájdeš aj zámok.

Zámok je aj v Ledniciach a ten ti naozaj vyrazí dych. Vyzerá ako z rozprávky. Okolo neho sa rozprestierajú rozsiahle záhrady, kde sa môžeš prechádzať, prejsť ich na koči alebo si užiť jazdu loďou. Tento “park” je najnavštevovanejší v celej Českej republike.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie (@travelwithluccab),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Koshy Alex (@kosh_alexdr),


Macocha

Si viac prírodný typ? Máme tu niečo aj pre teba. Na Morave sa skrýva ďalší poklad, a to priepasť Macocha. Je hlboká približne 138 metrov a je jedinou priepasťou svojho druhu v strednej Európe. Preteká ňou riečka Punkva, ktorá nás zavedie na ďalšie krásne miesto v Moravskom Krase, ktorým je Punkená jaskyňa. Na nej je najzaujímavejšie to, že sa počas plavby prevezieš aj loďou. To je bomba, nie? Trasa k týmto miestam nie je vôbec náročná a ide o príjemnú prechádzku.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Laryš (@adam.larys),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Josef 🧗‍♂️ (@mountains_guru),

Jáchymov

Takmer pri nemeckých hraniciach sa nachádza kúpeľné mestečko Jáchymov. Okrem relaxu tu nájdeš aj kus histórie. Historické centrum mesta je mestskou pamiatkovou zónou. Keďže sa v okolí minulosti ťažilo striebro (a potom uránová ruda), nachádza sa tu aj kráľovská mincovňa, ktorá je prerobená na múzeum.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Johannes Hulsch | Germany (@bokehm0n),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Hrubý (@hruby_patrik6),

Litomyšl

Vieš odkiaľ pochádzal Bedřich Smetana? Áno, presne odtiaľto. Je po ňom dokonca aj pomenované námestie, ktoré lemujú krásne domy na čele s domom U Rytierov. Za prechádzku stoja aj zrenovované kláštorné záhrady a maľované múzeum.

Najväčším lákadlom je určite zámok, ktorý je zapísaný aj na zozname UNESCO. V roku 2012 bolo toto mestečko vyhlásené dokonca za prvé české kúpele ducha. Radosť ho navštíviť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa barbora suchánková (@pasttodays),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Podróże po architekturze (@sekulada),

Ak ťa zláka Praha…

Keď si v hlavnom meste Českej republiky ešte nebol, alebo máš pocit, že si nenavštívil všetko, máme pár tipov aj pre Prahu.

Stovežatá je mestom ako sa patrí. Nájdeš tu všetko na čo si spomenieš. Pri jej návšteve sa budeš cítiť ako v skutočnej metropole. Ak si milovník histórie, tak ti tu odporúčame stráviť minimálne týždeň. Okrem klasických pamiatok, ako Karlov most, hrad či Orloj, je tam toho čo pozerať, stačí si to len dopredu naštudovať.


Soňa si splnila sen a odišla do Kanady, s priateľom žije v aute: Jej fotky ťa prinútia cestovať!


Nájdeš tu taktiež klasické múzea a galérie, ale aj menej tradičné ako napríklad múzeum mučenia, voskových figurín, ilúzii, sexu alebo Applu. Celý jeden deň si rezervuj aj na ZOO a botanickú záhradu. Je obrovská a milovníci prírody tam budú mať čo robiť. Dokonca je tam možnosť sa previesť lanovkou.

Ak máš chuť na relax, tak si ho môžeš dopriať v Aquapalace. Ponúkajú najväčší saunový svet v celom Česku a okrem toho je to aj skvelý aquapark. Praha ponúka veľa dobrodružstiev, určite sa na ne nechaj zlákať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Vajduľáková (@vajdulakova),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 무익한종 (@j_together),

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame