Nevieš kam na dolenku? Pozri si rebríček 5-tich najlepších miest, ktoré musíš rozhodne navštíviť

Nevieš kam na dolenku? Pozri si tento rebríček

Nevieš kam na dolenku? Pozri si tento rebríček (Zdroj: Unsplash.com/Lyle Wilkinson)

#Pandémia koronavírusu ovplyvnila nie len náš bežný každodenný život, ale aj cestovanie do zahraničia. Mnohí sa báli kamkoľvek ísť a zo strachu, že ostanú uviaznutí v nejakej krajine, radšej ostali doma. To sa však už dúfajme opakovať nebude! Aj preto ti prinášeme 5 prekrásnych miest, ktoré stojí za to vidieť.

Zoznam 22 najlepších miest v roku 2022 prináša úplne iné krajiny, ak by všetci očakávali. Tuctové destinácie nahradila túžba po spoznávaní niečoho nového. My sme pre vás vybrali top 5 miest, ktoré stojí za to navštíviť.

1. Taormina (Taliansko)

Toto jedinečné mesto ťa osloví už len svojou výnimočnou polohou. Nenachádza sa totižto na bežnom mieste, ale je vybudované na kopci. Okrem toho ponúka tiež jedinečný a veľkolepý výhľad na jednu z najslávnejších sopiek Etnu. Priestor tak prináša vzrušujúcu túru, počas ktorej môžete preskúmať lávové krátery.

Taormina
Taormina. (Zdroj: Unsplash.com Alexis Subias)

2. Londýn (Veľká Británia)

Tak práve Londýn sa z nášho zoznamu určite vymyká. Je to jedno z najtypickejších miest, ktoré chce navštíviť takmer každý. Slávny Big Ben či tipické londýnske červené autobusy už pozná takmer každý. Toto mesto vám však ukáže aj niečo atypické. Práve tu totižto môžete vidieť jedinečné spojenie starého štýlu s tým moderným. A práve to ho dostalo na tento rebríček.

Londýn
Londýn. (Zdroj: Unsplash.com/Benjamin Davies)

3. Santa Fe (Spojené štáty)

Sante Fe sa spomedzi miest v Severnej Amerike umiestnilo najvyššie. Vyslúžilo si to pravdepodobne vďaka jeho historickému centru. Rovnako tu môžete nájsť aj umelecké galérie. Objaviť v ňom môžete aj kultútu pôvodného obyvateľstva.

Santa Fe
Santa Fe. (Zdroj: Unsplash.com/Maddy Baker)

4. Dubaj (Spojené arabské emiráty)

Dubaj. Azda najznámejšie miesto pre všetkých bohatých ľudí. Niet divu, že sa toto mesto umiestnilo na zozname. Práve tu môžete objaviť úžasné reštaurácie a prekrásne slnečné pláže. Výnimočná je tiež jeho kultúra Blízkeho východu, ktorú len ťažko nájdete inde na svete.

Dubaj.
Dubaj. (Zdroj: Unsplash.com/ZQ Lee)

5. Anguilla (Veľká Británia)

Anguilla si získala srdcia takmer všetkých svojich návštevníkov. Aj preto si miestny obyvatelia svoju kultúru veľmi vážia a snažia sa ju uchovávať. Určite si v tomto meste musíte vychutnať prekrásnu vodnú hladinu.

Anguilla
Anguilla. (Zdroj: Unsplash.com/Steve Adams)
Zdroj: hashtag.sk, forbes.com
Odporúčame