Dokument Athlete A odkrýva najväčší škandál americkej gymnastiky: Lekár zenužíval desiatky športovkýň

Dokument mal premiéru naplánovanú na apríl.

Dokument Athlete A sa zameriava na škandál americkej gymnastiky (Zdroj: youtube.com/ Netflix)

#V roku 2015 bola považovaná za druhú najlepšiu gymnastku v USA. Všetci verili, že Maggie Nichols je na najlepšej ceste nominovať sa na Olympijské hry v Riu 2016, no nestalo sa tak. Ba čo viac, Maggie nebola ani náhradníčkou.

Nespôsobilo to však zranenie ani nepripravenosť. Maggie Nichols ako prvá nahlas prehovorila o probléme, ktorý v americkej gymnastike pretrvával. O tímovom lekárovi americkej gymnastickej reprezentácie Larrym Nassarovi, ktorý mladé dievčatá dlhodobo zneužíval.

Lekár bol odsúdený na niekoľko desiatok rokov väzenia a to po výpovediach niekoľkých desiatkach atlétok, ktoré sexuálne zneužívanie potvrdzovali. Prípad sa však vracia na scénu a vďaka Netflixu sa dočkal dokumentárneho filmu, ktorý sa problematikou zaoberá. Dokument mal premiéru naplánovanú už na apríl, avšak kvôli pandémii uzrel svetlo sveta len koncom minulého mesiaca.

Dokumentárny film od streamovacieho giganta ukazuje príbeh investigatívnych žurnalistov, ktorí odhalili zneužívanie mladých gymnastiek. Už z traileru môžeš jasne cítiť, že nechutné praktiky lekára zničili životy desiatkam dievčat, no rozprávať sa už neboja. Doplnený o výpovede samotných športovkýň sa film stal mementom a na portáloch dosahuje výborné hodnotenia.

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org,
Odporúčame