Dôchodcovia sa podelili o rady pre mladú generáciu: V živote sa sústreď na tieto veci, inak môžeš ľutovať

Dôchodcovia sa podelili o rady.

Dôchodcovia sa podelili o rady pre mladšiu generáciu (Zdroj: freepik.com/ollyy)

#Mnohí z nás radi počúvajú príbehy starých mám a otcov, ktorí žili úplne inú mladosť, ako je bežné prežívať dnes. Svet sa zrýchlil, technika pokročila a viacerí hľadajú rady, vďaka ktorým by sa v živote nestratili. Profil Lemonade Noire na Instagrame sa preto opýtal niekoľkých dôchodcov na to, akú radu by dali mladšej generácii.

A starkí neváhali. Na tabuľu napísali svoje meno, vek a povedali to, čo ich život naučil. Deväťdesiatjeden ročný Bob radí, aby si ľudia našli niekoho, koho môžu ľúbiť a pokračovali v ľúbení. Čo by bol predsa život bez lásky, však? ,,Získaj dobré vzdelanie. Nedostávaj sa do problémov. Nenechaj, aby sa maličkosti postavili do cesty tvojmu úspechu. Používaj dobrý zdravý rozum,“ napísala na tabuľu 85-ročná Rosemary.

Slová 86-ročnej Lourine dojali mnohých, keďže mladým radí najmä, aby boli milí. Hoci sa to môže zdať ako klišé, dôchodkyňa na svoju tabuľu s odkazom napísala, že ľudia by mali vždy podať pomocnú ruku tým, ktorí ju potrebujú. A my s ňou súhlasíme! ,,Maj otvorenú myseľ. Nikdy nevieš, čo na teba čaká v budúcnosti,“ rozhodol sa odkázať mládeži osemdesiatročný Bob.

Uponáhľaný život je prekážkou, s ktorou bojujú mnohí ľudia. Neustála honba za lepšími, krajšími a novšími vecami nás pripravuje o množstvo energie, ktorú nestíhame dobiť. ,,Spomaľ. Nemusíš byť vždy v takom zhone,“ poradila mladým 81-ročná Edna.

Poradili ti niekedy tvoji starkí podobné veci? S ktorou radou súhlasíš najviac?

Zdroj: hashtag.sk, instagram.com/lemonadenoire
Odporúčame