Len 5-ročné dievčatko sa zapísalo do Guinnessovej knihy rekordov: Stala sa najmladšou spisovateľkou na svete

Len 5-ročné dievčatko vydalo svoju prvú knižku.

Len 5-ročné dievčatko vydalo svoju prvú knižku.(Zdroj: Unsplash.com/Jonathan Borba)

#Niektoré deti sú skutočne poriadne nadané. Dôkazom toho je aj len 5-ročné britské dievčatko, ktoré vydalo svoju prvú knižku. Vďaka tomu sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov ako najmladšia spisovateľka.

Bella J Dark z Weymouthu v Spojenom kráľovstve je malé, len 5-ročné dievčatko. Svoj obrovský talent dokazovala svojim rodičom od narodenia. Už v troch rokoch totiž začala písať poviedky, pri ktorých to ale neostalo. Keď mala totiž 5 rokov a 211 dní, tak vydala svoju vlastnú knihu. K tomuto počinu ju inšpiroval jej vlastný otec. „Začalo to ako obraz. Môj otec povedal, že by som mohla urobiť knihu a z obrázka vznikol príbeh,“ podľa portálu kids.guinnessworldrecords.com to uviedlo dievčatko.

Celú knižku pritom zhotovila len za päť dní aj so všetkými svojimi kresbami okrem poslednej, ktorú do knihy nakreslila jej staršia sestra. Knižka Stratená mačka, ktorá vyšla vo vydavateľstve Gringer Fyre Press 31. januára 2022, rozpráva príbeh o mačiatku, ktoré sa stratí potom, ako sa v noci vydá samé na dobrodružstvo. Bella chce týmto príbehom varovať všetky deti, aby sa v noci nepotulovali len tak samé po ulici. Knižka má už viac ako 1000 výtlačkov.

Len 5-ročné dievčatko vydalo svoju prvú knižku.
Len 5-ročné dievčatko vydalo svoju prvú knižku. (Zdroj: Unsplash.com/kids.guinnessworldrecords.com)

Doteraz bola najmladšou ženou, ktorá vydala knižku len 6-ročná Dorothy Straight. Tá napísala príbeh Ako začal svet. Najmladším dieťaťom je však chlapec Thanuwana Serasinghe zo Srí Lanky, ktorý vydal svoju knižku Junk Food, keď mal 4 roky a 356 dní.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, kids.guinnessworldrecords.com
Odporúčame