Diamant Kráľovnej Alžbety II.: Vieme, kto ho bude nosiť teraz!

Diamant Kráľovnej Alžbety II.: Vieme, kto ho bude nosiť teraz! (Zdroj: Unsplash.com/ Sabrianna)

#S Kráľovnou Alžbetou II. sme sa už možno viacerí rozlúčili. Po Alžbete však ostalo niekoľko významných materiálnych vecí. Jednou z nich bol aj diamant, ktorý už má nového bohatého majiteľa.

Kráľovná Alžbeta II. bola známa aj svojím pestrým šatníkom. K jej každodennej róbe nechýbali ani šperky. Medzi ne patril aj prekrásny obrovský diamant, ktorý nedávno skončil v dražbe. Tento vzácny živý diamant, ktorý nosila na oblečení, sa vydražil za rekordnú sumu. V Hongkongu si ho za dvojnásobok jeho ceny vydražil istý zberateľ. Informuje o tom portál Unilad.com 

Presnejšie 11,15-karátový diamant Williamson Pink Star teraz patrí súkromnému zberateľovi v USA, ktorý si ho uchmatol v Hongkongu. Na jeho hodnote sa podpísala jedinečnosť farebných diamantov. No predovšetkým spojenie so zosnulou Kráľovnou Alžbetou II.

Kupec bol v dobe, kedy je ekonomika v nesmiernej nestabilosti, ochotný za ružový diamant zaplatiť neuveriteľných 52 miliónov libier. Čím sa stal tento diamant skutočnou vzácnosťou. Ide totiž o najvyššiu sumu za karát, aká bola kedy v aukcii vydražená.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame