Obľúbené Marvel seriály už na Netflixe neuvidíš: Kam sa presunie Daredevil, Jessica Jones či Punisher?

Daredevil na Netflixe končí

Daredevil na Netflixe končí (Zdroj: Netflix)

#Netflix v roku 2015 predstavil svoj prvý seriál v spolupráci so štúdiom Marvel. Bol ním Daredevil, mimoriadne obľúbený a oceňovaný projekt, ktorý si aj na Slovensku získal množstvo divákov. Dočkal sa napokon troch sérii a otvoril dvere ďalším hrdinom.

Nasledovala šnúra seriálov s hrdinami Jessicou Jones, Iron Fistom, Lukom Cageom a Punisherom, ktoré napokon viedli k vyvrcholeniu s názvom Defenders. Všetky vyšli pod značkou Marvel a Netflix nimi zožal veľký úspech. To sa však mení. Netflix stráca práva na ich vysielanie a nakoľko ich bude vlastniť už len Disney (ktoré vlastní Marvel), presunú sa na inú streamovaciu službu.


Obľúbený seriál Priatelia: Tu sú všetky zaujímavosti aj prehľad najlepších epizód


Seriály odchádzajú na Disney+

Niekoľko dní sa špekulovalo o tom, kam napokon seriály dorazia. Je jasné, že ich Disney bude chcieť aj naďalej vysielať, keďže aj v týchto dňoch dosahujú na Netflixe veľmi slušné čísla. Kvôli ich tvrdému ratingu sa predpokladalo, že ich Disney umiestni na stanicu Hulu, ktoré štúdio taktiež vlastní. Napokon sa však rozhodlo nasadiť ich na svoju primárnu streamovaciu službu.

Ak si náhodou ešte spomínané seriály nevidel, budeš si musieť predplatiť Disney+, ktoré na územie Slovenska príde toto leto. Zatiaľ nie je jasné, či skončia v záložke Marvelu alebo v záložke Star (hviezdička), kde sa nachádzajú programy pre dospelých. Na streamovacej platforme by sa mali projekty objaviť už 1. marca.

Obľúbených hrdinov nájdeš na Disney+
Obľúbených hrdinov nájdeš na Disney+ (Zdroj: Netflix)

Bude sa s hrdinami naďalej pracovať?

Ešte nevieme, či ide o dobrý, alebo zlý obchod. Na jednu stranu je fajn, že sa seriály zostanú pod Disney, pretože už dlho sme nevideli nové epizódy ani jedného seriálu, na ktoré Netflix zrejme zanevrel. Taktiež by sme sa mohli dočkať kolaborácie známych postáv s hrdinami z MCU, ako sme to mohli vidieť v novom Spider-Manovi. Dúfame však, že vo väčšom meradle.

Na druhú stranu sa bojíme o rating, ktorým bude chcieť Disney pokračovať. Pôvodný Daredevil aj Punisher je mimoriadne drsný seriál s množstvom skvelej akcie plnej zlomených končatín a krvi. Nakoľko MCU dostáva vždy rating PG-13 (teda neprístupné do 13 rokov), bojíme sa, že v tom bude Disney pokračovať aj naďalej.

Seriály končia na Netflixe už 28. februára, takže ak máš o ne záujem a nechceš čakať do leta, je najvyšší čas na binge-watch. Myslíš, že sa hrdinovia dostanú napokon do MCU?


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, screenrant.com
Odporúčame