Dame sa prihovoril ľuďom. Nezmenil sa, stále viac robí ako rozpráva

Už to dlho nepotvrá a Dame spustí predpredaj svojho druhého sólového albumu, ktorý ponesie názov 100RY. Predpredaj bude prebiehať od tejto soboty, a teda od šiesteho júna. Ako sme už viackrát napísali, bude sa na čo tešiť. Zatiaľ vieme, že Dame si robí na album sám hudbu aj texty. Najnovšie sa prihovoril svojim priaznivcom prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

Dame má na Instagrame takmer 67 tisíc sledovateľov a keď niečo pridá, má to vysokú relevanciu, pretože nepostuje zbytočné príbehy či príspevky ako niektorí jeho kolegovia z hudobnej brandže.

„Na tejto fotke som ja. Moc som sa nezmenil, stále moc nerozprávam ale robím. A mám vpi.i celé dosahy a časy kedy, máš čo pridat‘, aby si bol zaujimavý. Nejdem si na tejto dobe to, že ten kto viac kričí a kope okolo seba, má viac pozornosti ako ten, kto tú energiu a čas venuje tomu čo robí, ale zas budme radi zato že je vobec možnosť sa takto prezentovať, kedysi sme mali dva portály kde sa dal článok a mp3 na stiahnutie zadarmo a tam to končilo,“ prihovoril sa slovenský raper priaznivcom a môžeme povedať, že v naozaj veľa veciach má pravdu. Doba je, aká je, pričom veľa ľudí zabúda na kvalitu a tlačia len kvantitu, prípadne im ide len o to, aby zaujali a nezáleží im na to, akým spôsobom to bude.

„Možno ujde veľa ľudom, že vôbec vydávam album, ale úprimne mi to je vlastne jedno, nebaví ma robiť propagandu a vykrikovať ,čo je jak prevratné a tľapkať sám seba po ramene, ja robím hudbu a nie reklamu na hudbu, kto chce ten ma sleduje a vie čo robím, môj názor je, že keď je niečo dobré šíri sa to samé,“ pridáva Dame svoj ďalší pohľad. Samozrejme, ak by člen skupiny DMS robil väčšie promo, možno by mal v konečnom dôsledku vyššie čísla aj viac ohlasov, ale to nie je cesta, ktorou on ide a nikdy tou cestou pravdepodobne ani nepôjde.

„Úprimne, stále niesom s ničím, čo spravím spokojný a to je asi dobré. V SOBOTU 6.6. spúšťam PREDPREDAJ albumu 100ry, ktorý som si celý sám produkoval, nahrával, editoval a aranžoval, vlastne ani neviem povedať aký je ,lebo už nato nemám triezvy pohľad. Je to akokeby som robil sóloalbum a zároveň producentský album, som celkom unavený. Čoskoro zverejním tracklist,“ dodal. Nuž, nečudujeme sa, že je Dame vyčerpaný, veď už len urobiť album tradičným spôsobom, kde by „len“ rapoval, je práca samá o sebe. Avšak urobiť si všetko svojpomocne, to je absolútne nová úroveň.

Dameho novému albumu sme sa aj na našom webe snažili povenovať a už sa tešíme, keď o ňom bude viac známeho. Texty, hudby, flow, spolupráce – bude to rozhodne zaujímavé, o tom nepochybujeme. A v neposlednom rade, už teraz si Dame zaslúži pochvalu za to, akým štýlom pristupuje k tomu, čo robí. On sám hovorí, že mu nejde o to, aby ho niekto glorifikoval a podobne, jednoducho robí to, čo má rád a čo ho baví. A je to na jeho práci vidieť. Pridaná hodnota sa nedá skryť.

Foto: Dame, profil na Instagrame

Odporúčame