Dame a Majk Spirit sa smejú negativite: Je toto inšpirácia, ako žiť?

Dame a Majk Spirit. (Zdroj: Instagram/adamvandame, majkspirit)

#Keď sa na tracku objaví dvojica Dame a Majk Spirit, môže vám byť jasné, že z toho bude skladba, ktorej trvácnosť nebude rok, ani dva. Rozhodli sme sa vrátiť k spolupráci týchto dvoch, ktorá nesie názov „SMEJEM SA TOMU“ a siaha do roku 2017. 

Dame a Majk Spirit sú stále aktuálni 

Song „SMEJEM SA TOMU“ sa objavuje na Dameho debutovom sólovom albume Selfmade, ktorý vyšiel v roku 2017. Okrem Majka Spirita je na tomto songu aj Minimo (raperské meno speváčky Tiny), pričom produkčne skladbu zaobstaral Hoodini. Kombinácia, ktorá láka už pred samotným vypočutím, pričom vysoké očakávania v tomto prípade rozhodne nie sú prehnané.

Čo je ešte lepšie, očakávania sú v tracku „SMEJEM SA TOMU“ naplnené, ba priam prekonané. Skvelé riadky od oboch, pohodový refrén a celkovo vibe, z ktorého máte pocit, že veci netreba brať až tak vážne. V istom ohľade sa môžeme v tejto skladbe inšpirovať ako žiť svoj život, i keď samozrejme, všetci máme vlastnú hlavu. Refrén od Minimo je priam famózny: „Tak nebuď vážny, aj keď není žiadny štátny sviatok, mám návod ako na to, nebuď prázdny. Dáme ti support, nastav sa na to, že s nami je stále piatok.“

Nechýbajú ani humorné prvky (shout out Smartovi), ale základná mantra, a teda, že sa netreba nechať rýchlo vytočiť a celkovo, snažiť sa vyhnúť negativite, ostáva. „Sme nafajčení ako Lacova bunda. Oči jak keby sme vymysleli Hyundai. Hocikde vonku, v klube, či u mňa, furt hudba, náš život je jak mentálna zumba. Ja sa len smejem, dnes ma nevytočí nikdo. Aj keď je počasie nič moc, nič mou, ma nevyhodí z tohto môjho vibu.“  Tak šup, šup, berte si príklad a nenechajte sa rozhodiť ani vy, pretože niektorí ľudia akoby dýchali len preto, aby druhým „kradli“ energiu a good vibes.

Sloha Majka Spirita má tiež vysokú kvalitu. „Yeah, yeah, škerím sa aj keď ma dissovali. Smial som sa aj predtým, keď ma citovali. Chlapci leda vlastný hrob si vykopali, ja stavám dom, v ktorom ma vychovali. Sorry, ja neriešim politku, šnorchlujem v Karibiku. Zimu trávím na rovníku, surfujem v pacifiku.“ Čo si z toho zobrať? Na neoprávnenú kritiku môžete najlepšie reagovať tvrdou a dlhodobou prácou. Kým niekto kritizuje, druhý žije život svojich snov. Táto skladba je oddychovka a nechýba jej výpovedná hodnota.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame