Conor McGregor oznámil svoj návrat do UFC: Z dôchodku sa vráti už o pár mesiacov

Conor McGregor Zdroj: Wikipedia/Andrius Petrucenia

#Bývalý šampión UFC v ľahkej váhe si svoj dôchodok príliš dlho neužíval. Už dlho sa hovorilo o tom, že McGregor sa vráti, no nikto nevedel kedy to bude. Známy írsky nervák však na svojom Twitteri podelil o krátku, no zásadnú informáciu. V jeho príspevku stálo len „Dublin, 14. december“. Je isté, že pôjde o jeho návrat do bojov o šampióna.

Svoj debut v profesionálnom MMA mal Conor McGregor 9. marca 2009 na Cage of Truth 2, kedy porazil v druhom kole Garyho Morrisa na TKO. Roku 2011 McGregor zahájil neprerušenú sériu 13 výhier. Počas tohto obdobia vyhral jeden z najrýchlejších zaznamenaných knockoutov v MMA, boj skončil za 4 sekundy na Immortal Fighting Championship v írskom Letterkenny.

V roku 2012 McGregor vyhral titul majstra perovej a ľahké váhy v CWFC a stal sa tak prvým Írom, ktorý držal tituly v dvoch divíziách zároveň. Tento fakt viedol ku značnej pozornosti na fórach MMA a McGregor vzrástol v európskych rebríčkoch, čo potom viedlo k záujmu UFC. Vo februári 2013 organizácia oznámila, že s McGregorom podpísala zmluvu.

Ďalej je už jeho cesta viac než známa. Víťazstvá, titul šampióna (i jeho odobratie po tom, čo ho dva roky neobhajoval a blokoval divíziu), zápas s Floydom Mayweatherom či súboj s Chabibom Nurmagomedovom, ktorý mal dohru aj po skončení zápasu. Uvidíme, ako sa bude McGregorovi dariť po návrate do UFC. Myslíš, že sa mu ešte podarí dostať na vrchol?

Zdroj: wikipedia.org, ladbible.com
Odporúčame