Skupina Coldplay vydáva nový album: Vypočuj si novinky vrátane hitu s BTS, čaká nás dokonca aj európske turné

Coldplay vydávajú nový album Music of the Spheres

Coldplay vydávajú nový album Music of the Spheres (Zdroj: Coldplay)

#Jeseň je pre interpretov ideálne obdobie na vydanie svojich nových albumov, pretože nás onedlho čakajú Grammys. Nedávno sme ťa informovali o nových piesňach Imagine Dragons či Kaneyho Westa. Včera vydala svoj nový štúdiový album aj britská hudobná skupina Coldplay. Nazvali ho Music of the Spheres.

Obsahuje 12 nových skladieb, nie všetky sú však plnohodnotné piesne. Nájdeš v zozname aj hudobné čísla bez spevu, ktoré už tradične slúžia na prepojenie jednotných piesní. Aj v novom albume od Coldplay platí, že sa dá počúvať ako jednoliata stopa. Podobnú techniku využili aj v Head Full of Dreams.


Imagine Dragons vydali 13 nových piesní: Započúvaj sa do tónov albumu Mercury – Act 1


Dominantou albumu Music of the Spheres je skladba Higher Power, ktorá sa už dlhší čas drží na najvyšších priečkach počúvanosti v hitparádach slovenských rádií. Nájdeš tu však aj nedávnu novinku My Universe v spolupráci s BTS. Poslednou skladbou je Coloratura, ktorá sa s dĺžkou 10 minút stala dosiaľ najdlhšou piesňou od Coldplay.

V lete 2022 plánuje britská skupina zavítať do Európy. Najbližšie si ich môžeš pozrieť a vypočuť 8. júla vo Varšave. Si fanúšikom skupiny Coldplay? A čo hovoríš na ich nový album? Napíš nám svoje pocity do komentára.

Zdroj: hashtag.sk, Spotify
Odporúčame