Čo ženy odrádza na potenciálnych partneroch? Napríklad to, že si nechcú pozrieť Barbie, vyplynulo z prieskumu

Podľa prieskumu ženy na mužoch odrádza aj to, že si nechcú pozrieť kinohit Barbie (Zdroj: Warner Bros.)

#Asi každý z nás má istú predstavu o tom, čo by mal jeho budúci partner či partnerka spĺňať. Aj ty určite hľadáš niekoho, kto sa ti bude nielen páčiť, ale s kým si budeš tiež rozumieť a na koho sa budeš môcť spoľahnúť. Nie vždy to ale musí stačiť. Možno aj ty by si našiel niečo, čo by ťa odradilo aj od inak ideálnej osoby. Práve na to, čo môže niekoho odradiť od potenciálneho partnera, bol zameraný prieskum agentúry Change Research. Ako uvádza portál Unilad, výsledky boli naozaj zaujímavé.

Fenomén Barbie zasiahol aj vzťahy

Od premiéry Barbie uplynulo už niekoľko mesiacov, no ošiaľ okolo najúspešnejšieho filmu roku stále neutícha. Barbie sa nestala len inšpiráciou pre memečká či módne trendy, ale zjavne ovplyvňuje aj vzťahy. Vyplynulo to z prieskumu organizovaného agentúrou Change Research, do ktorého sa zapojilo viac ako tisíc respondentov vo veku 18 až 34 rokov. Ich úlohou bolo uviesť, čo u potenciálneho partnera vnímajú ako odrádzajúce.

Prieskum priniesol viacero zaujímavých zistení. Asi najväčším prekvapením bolo to, pre koľko žien by bolo odrádzajúce, ak by si ich potenciálny partner odmietol pozrieť Barbie. Z odmietavým postojom voči komédii Grety Gerwick by malo problém až 53 % opýtaných žien, a nezavážil by iba u nich. Ako odrádzajúci by ho vnímalo aj 31 % mužov.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa BARBIE (@barbiethemovie)

Problémom je aj ignorácia rodovej pestrosti

Nie je veľkým prekvapením, že pri výbere partnera mnohí zohľadňujú aj jeho politické presvedčenie a názory na spoločenské otázky. Najviac  opýtaných žien, konkrétne 76 percent, uviedlo, že by ich odradilo, ak by objekt ich záujmu patril medzi takzvaných MAGA (Make America great again) republikánov. Tí sú podľa Washington Post veľkými podporovateľmi Donalda Trumpa, ktorého sa vždy zastávajú, sú konzervatívni a majú sklon veriť konšpiračným teóriám.

66 percent žien by prekážalo, ak by ich potenciálny partner nemal vlastné záľuby a pre 60 percent by bolo prekážkou, keby ignoroval problém pretrvávajúceho rasizmu a v reakcii na hnutie Black Lives Matter by mal potrebu vyhlasovať názor ALL Lives Matter. Pre 58 % opýtaných by bol problematický konzervatívny pohľad na rodovú identitu a rovnaké percento by ako odrádzajúce vnímalo to, ak by sa ich potenciálny partner nepýtal žiadne otázky. 55 % žien zapojených do prieskumu by zas za partnera nechcelo komunistu či niekoho, kto počúva podcast Joea Rogana.

@swagaliciousvr0

“ive always thought the world would be ran better if women were the ones in charge” - my bf #fyp #foryou #foryoupage #barbie #barbiemovie

♬ what was I made for BILLIE EILISH FROM BARBIE - Oᴜᴛsᴛᴀɴᴅɪɴɢ_ʟyrics

Čo by prekážalo mužom?

Veľkej popularite sa netešia ani ženy-komunistky. Práve to bolo najčastejším odrádzajúcim faktorom pre opýtaných mužov, z ktorých ho uviedlo až 64 percent. 60 % mužov by odradilo, ak by ich potenciálna partnerka nemala žiadne záľuby, no a päťdesiatim deviatim percentám by vadilo, ak by patrila medzi MAGA republikánov. 42 percent mužov by ako odrádzajúce bralo to, ak by sa žena nepýtala žiadne otázky a až 41 percent by malo problém s tým, ak by sa ich možná partnerka zaujímala o astrológiu.

Nový prieskum nie je ani zďaleka prvou príležitosťou, kedy sa hovorí o Barbie a vzťahoch. Viaceré ženy na sociálnych sieťach tvrdili, že kvôli reakcii partnera na film začali o vzťahu pochybovať. Niektoré sa dokonca vyjadrili, že vzťah s niekým, kto si Barbie nemieni pozrieť alebo neporozumie pointe, nemá zmysel.

„Zoberte svojich frajerov na Barbie a ak nepochopia, o čo tam ide, dajte im kopačky,“ odporučila jedna TikTokerka.

„Ak máš chlapa a nepáči sa mu film Barbie, mala by si sa s ním rozísť,“ tvrdila ďalšia.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Unilad.com,
Odporúčame