Čo s novým Bondom: Uvidíme No Time to Die na streamovacej stanici a kto bude hrať agenta 007 nabudúce?

Daniel Craig ako James Bond

Daniel Craig ako James Bond (Zdroj: MGM)

#Či už sa nám to páči alebo nie, novú Bondovku už tento rok za žiadnych okolností neuvidíme. Prvotný plán vydať ju v apríli 2020 nevyšiel kvôli prvej vlne pandémie, a preto bola presunutá na november. Prišla však obávaná druhá vlna a Bond dostal ďalší odklad, tentokrát znova na apríl.


VIDEO Daniel Craig sa naposledy vracia ako James Bond: Záporáka stvárni zohavený Rami Malek, ktorý sa hrá na Boha


Štúdio MGM platí zhruba jeden milión dolárov mesačne za odklad, a teda logicky čím ďalej budú tento film odkladať, tým viac budú chcieť pri jeho vydaní späť. Okrem toho tu stále ostáva nezodpovedaná otázka, kto bude hrať agenta 007 nabudúce. Na túto otázku nám však štúdio už možno čiastočne poskytlo odpoveď.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa James Bond 007 (@007)

Je apríl 2021 reálny?

Britské MGM si bolo s vydaním v novembri celkom isté. Všetky trailery aj plagáty nás chceli presvedčiť, že 19. november bude práve tým dňom, kedy zavítame do kina na 25. film o agentovi 007. Prišlo však leto, v ktorom Nolan nezarobil Warneru ani len náklady na Tenet a už bolo jasné, že ďalší odklad filmu No Time to Die je len otázkou času.

Podľa mňa tvorcom apríl 2021 nevyjde. Želám si to, ale buďme realistickí. Vidíme, že ak je u nás v Európe pandémia na vrchole, v USA pomaly počty nakazených klesajú a zasa naopak. Predstaviteľ posledného Bonda Daniel Craig vyhlásil, že „kiná sú po celom svete zatvorené a my chceme vydať tento film tak, aby ho celý svet mohol vidieť naraz.“

Ak by bolo skutočne tak, ako Craig hovorí, možno nám dáva najavo, že Bonda vôbec neuvidíme v kinách, nakoľko situácia v nich je tento rok doslova katastrofálna. MGM už ponuku na jeho predaj dokonca prinieslo.

Daniel Craig ako James Bond
Na nového Bonda si ešte počkáme (Zdroj: MGM)

Uvidíme Bonda len v našich obývačkách?

Trhová cena filmu No Time to Die sa odhaduje naozaj ťažko. Ak by nový Bond šiel do kín v stanovenom termíne a vo svete by sme pandémiu nemali, nepochybne by zarobil miliardu dolárov. Situácia je ale iná a podľa rôznych odhadov by aktuálne zarobil asi toľko čo Tenet, teda zhruba 350 miliónov. To však nepokryje ani náklady, nehovoriac o drahej reklame.


Nezostal len v tieni Jamesa Bonda: Toto sú najlepšie filmy legendárneho Seana Conneryho


MGM preto v októbri skúsilo ponúknuť Bonda na trh. Tejto ponuky sa ihneď chytili dve veľké streamovacie služby, konkrétne Netflix a Apple TV+. Prvá zmienená však po pár dňoch od ponuky upustila, Apple však záujem očividne mal. Problém, prečo sa tak nestalo, bol jednoduchý – štúdio od streamovacej spoločnosti Apple si vyžiadalo 600 miliónov dolárov za predaj práv.

Nakoľko Apple TV+ je dostupné aj v našej krajine a predplatné (vrátane 4K vysielania) stojí len 5 eur mesačne. Mnohí by sa tejto ponuke iste potešili, Apple si však myslí, že táto čiastka je príliš vysoká a ponuku napokon odmietol.

Daniel Craig ako James Bond
No Time to Die bude poslednou bondovkou pre Daniela Craiga (Zdroj: MGM)

Bude nový Bond žena?

Spoločne s posledným Craigovým filmom sa spája aj ďalšia otázka, ktorá vie rozprúdiť dlhú diskusiu. Čisto teoreticky má MGM 4 alternatívy – obsadiť britského herca, ako tomu poväčšine bolo, obsadiť Američana, skúsiť šťastie so ženským zastúpením alebo znova presvedčiť samotného Craiga.

Poslednou dobou sa skloňujú mená, ako Tom Hardy, Michael Fassbender, Tom Hiddleston, Richard Madden, Idris Elba, či Michael B. Jordan. Myslím, že väčšina ľudí by uvítala ktoréhokoľvek z nich, tvorcovia však už možno načrtli iný variant.

V ukážke filmu No Time to Die sme mali možnosť vidieť herečku Lashana Lynch. MGM potvrdilo, že bude už v tejto snímke predstaviteľkou novej generácie agentov 007. Samotná herečka vyhlásila, že „cítim sa byť súčasťou niečoho veľmi, veľmi revolučného.“ Je teda teoreticky veľká šanca, že Craiga skutočne nahradí Lashana Lynch a z Bonda sa stane afroamerická agentka.

Keďže všetky tieto otázky sú ešte otvorené a nič nám nebolo oznámené oficiálne štúdiom MGM, polemizovať budeme zrejme až do ich zodpovedania. Ak sa do jari pandémia upokojí a Bond pôjde skutočne na strieborné plátno, uvidíme ho v našich kinách 2. apríla 2021. Čo si myslíš ty? Bude nový James Bond skutočne v apríli v kinách a kto bude nový agent 007 podľa teba? Napíš nám do komentára.

Zdroj: hashtag.sk, movieweb.com, mgm.com
Odporúčame