Čo nevidieť tu máme tretí videosingel od Puerto a release jeho debutového albumu Kompas

Ten, kto o ňom ešte nepočul, Puerto je chalan z Bratislavy, ktorý je verný newschool stylu, ale predovšetkým ctí hlbšiu výpovednú hodnotu v textoch.

V roku 2009 so svojim spolužiakom Andesom vytvorili skupinu s názvom Niečo Iné. O tri roky neskôr vydali EP s názvom Nepočkám, ktoré im celé odprodukoval český producent Emeres. Na tomto projekte sa na spoluprácach objavili Šipo, Plexo a Kali.

Oplatí sa pripomenúť aj nikam nezaradený singel Únik z reality, na ktorý si chalani pozvali Delika. Na sólovu dráhu sa Puerto vydal už v roku 2011, keď vydal svoje prvé EP Vitaj v raji. V roku 2013 nasledoval projekt Kontrasty a rok po ňom EP Až do konca, ktoré celé odprodukoval Fosco Alma a vyšlo pod Blakkwood Records. Z Puertovej sólo dráhy za zmienku stoja aj single ako Letíme, kde hudbu robil kubánsky producent Kiki Pro, takisto skladbu Treba to zmeniť, kam si Puerto zavolal známeho jazzového speváka Petra Lipu a takisto nesmie chýbať skladba Džúsy, ktorá v roku 2015 zožala velký úspech ale aj slušnú vlnu hejtu na Puertovu osobu.

Aj napriek celkom slušnému počtu skladieb a projektov, ktoré má Puerto na konte, sme sa nikdy nedočkali plnohodnotného albumu, ktorý by vyšiel vo fyzickej podobe na CD. Tento rok sa to však mení, pretože Puerto po nevydarenom pokuse vydať dávnejšie ohlásený album Kolobeh prichádza s albumom, ktorý nazval Kompas. Kompas je názov symbolický, keďže Puerto podla jeho slov od počiatku nahrávania až po dokončenie poslednej skladby prechádzal cestou nachádzania samého seba. Album bol nahrávaný v štyroch rôznych štúdiách a to – CreativeMusicStudio v Nemecku, štúdio La Familia de Sangre, štúdio Beattuners a nakoniec štúdio OverGroundArt. Práve pod OvergroundArt Puerto vydáva album Kompas a tak je pochopiteľné, že sa na albume nachádzajú v prvom rade jeho kolegovia Adiss, Andes, Šorty a Hoodini, ktorý sa postaral o 4 produkcie. Ďalej sa na albume objavia hostia Mišo Biely a Supa. O ďalšie hudby sa postarali CreativeBeatz, Hajtkovič, SmartJeso a Emeres.

Zatiaľ dal Puerto von 4 single. Prvým bola skladba Nasrať so Supom, videosingel Kolaps, Posledná a zatiaľ posledný klip na vec Bola si (viz. hore). Ďalší videosingel pred samotným releasom bude na YouTube kanáli čo nevidieť. Album potom nájdeme aj na Spotify či iTunes.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
WEN a Porsche Boy ťa prekvapia songom „mhm". Dostali sme nový hit?
Podporiť album kúpou môžeš už teraz v predpredaji na RukaHore. Album vychádza budúci týždeň v stredu, 2. mája. 

FBpage: @puertoperegrino
IG: @puerto_overgroundart
YouTube kanál: OVERGROUNDart

Odporúčame