Netflix zverejnil trailer ku sérií Clusterf**k: Woodstock ’99: Nahliadneme do zákulisia neslávne známeho festivalu

woodstock 99

Woodstock bol v roku 1999 zrejme najkontroverznejším hudobným festivalom na svete (Zdroj: Unsplash/Mat Napo)

#Netflix zverejnil trailer k pripravovanej dokumentárnej sérii Clusterf**k: Woodstock ’99 . Tá nám priblíži udalosti z neslávne známeho ročníku slávneho festivalu.

Festival bol zorganizovaný pri príležitosti tridsiateho výročia originálneho Woodstocku z roku 1969, ktorý bol oslavou mieru, lásky a dobrej hudby. Woodstock v roku 1999 však toho s láskou a mierom veľa spoločného nemal. Zmenil sa totiž na chaos plný násilia a výtržností. Ako uvádza NME, výtržnosti nastali najmä pri koncertoch kapiel Limp Bizkit a Red Hot Chili Peppers.


Halloween Ends by mal prísť do kín v októbri: Tvorcovia zverejnili trailer k záverečnému filmu trilógie


Bola na vine agresívna hudba, alebo nedostatok pitnej vody?

Odpoveď na to, čo k tomuto vývoju udalostí viedlo, sa snaží nájsť nová dokumentárna séria od Netflixu. Niekto má pocit, že na vine bola agresívna hudba niektorých účinkujúcich kapiel, iní vidia hlavný problém v komerčnom využívaní zo strany organizátorov.

Nespokojnosť spôsobili aj organizačné nedostatky. Napríklad nedostatok pitnej vody, čo v horúcom počasí ľahko viedlo k dehydratácií, či prehriatiu organizmu. Jeden z divákov zomrel práve na následky prehriatia.

Keď sa na lásku a mier zabudne

Séria Clusterf**k: Woodstock ’99 bude plná autentických záberov a rozhovorov s priamymi účastníkmi festivalu. Rozhovory poskytli nie len diváci a pracovníci, ale aj viacerí vystupujúci. Svoj pohľad na dianie na festivale ponúknu Jonathan Davis z Korn, Fatboy Slim, Jewel, či frontman kapely Bush, Gavin Rossdale.

„Keď to človek vidí na vlastné oči, je to desaťkrát šokujúcejšie,“ hovorí v traileri Davis.

Ako uvádza Netflix, dokument nám poskytne pohľad do zákulisia a poodhalí egá, chamtivosť a hudbu, ktoré poháňali tri dni totálneho chaosu.

„Táto dokumentárna séria sa venuje spoločenským, kultúrnym a ekonomickým vplyvom, ktoré viedli k tomu, že sa festival zvrhol na nekontrolovateľnú spleť výtržností,“ povedal pre Netflix výkonný producent Tom Pearson.

Clusterf**k: Woodstock ’99 vychádza na Netflixe 3. augusta.

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, nme.com, netflix.com
Odporúčame