Nedarí sa ti schudnúť? Vyvaruj sa týmto chybám a tvoja postava bude ako z tituliek módneho časopisu

Vyvaruj sa týmto chybám

Vyvaruj sa týmto chybám (Zdroj: pixabay.com)

#Neveril by si, aké sú zvyky pred tréningom dôležité pre dosiahnutie dokonalej postavy. Ak sa ani tebe nedarí schudnúť, nezúfaj. Povieme ti, čomu by si sa mal vyvarovať.

Mnoho žien nezmyselne dlho cvičí alebo sa trýzni diétami, no aj tak nevidí výsledok. Najdôležitejšie pri chudnutí je však cvičiť a dodržať správnu rutinu pred tréningom. Skús to a budeš hneď bližšie k svojmu vytúženému cieľu.

 1. Nezačni cvičiť nalačno

Niektorí ľudia kvôli túžbe po dokonalej postave začnú až príliš zhurta. Začať cvičiť nalačno je však najhoršia vec, ktorú môžeš urobiť. Tvoje telo sa začne živiť potrebnými bielkovinami a tým utrpia tvoje svaly. Pred tréningom sa musíš poriadne najesť, aby tvoje telo bralo energiu z tukov a sacharidov.

Nezačnite cvičiť nalačno (Zdroj: unsplash.com)

2. Pred tréningom nepi príliš veľa vody

Je veľmi dôležité ostať počas tréningu hydratovaný, ale nadmerné pitie tekutiny ti môže skôr uškodiť. Dokonca ti môže prísť zle, a to teda veľa neodcvičíš.

Pred tréningom nepi príliš veľa vody (Zdroj:pixabay.com)

3. Nezaspi

Je fajn si pred tréningom trocha pospať, ak to však preženieš, výsledok nemusí byť priaznivý. Ak budeš príliš dlho spať, môžeš sa na tréningu cítiť malátne a nesústredene. To teda určite nechceš.

Nezaspi (Zdroj:pixabay.com)

4. Nezačni cvičiť bez oddychu

Tvoje telo sa po práci potrebuje poriadne zotaviť a nabiť sa ďalšou energiou. Ak budeš cvičiť každý deň a vynecháš potrebný odpočinok, tvoje telo vyhorí. Dopraj si odpočinok a nechaj tvoje svaly regenerovať.

Nezačnite cvičiť bez oddychu (Zdroj:pixabay.com)

5. Nepi kávu

Hoci kofeín je súčasťou veľa doplnkov k tréningu, môže mať aj nežiadúce účinky. Ľahko sa tak pri nadmernej konzumácii kofeínu môžeš ocitnúť na toalete a tvoj tréning asi rýchlo skončí.

Nepi kávu (Zdroj:pixabay.com)

Robíš niektorú z tých chýb?

Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame