Chráň si svoj SPIRIT pred nešťastníkmi! MAJK odmieta všetky limity

Majk Spirit je dlhodobo etablovaný slovenský rapper, pričom predovšetkým v poslednom období sa venuje nielen hudbe, ale aj rôznym ďalším biznisom, v ktorých sa mu darí. Môžeme len okrajovo spomenúť CBD, trh s kryptom, či aktuálne kávu. Veľa ľudí Speezymu fandí, ale nájdu sa aj takí, ktorí tvrdia, že zbytočne vymýšľa. A to sa mu nepáči, pričom sa rozhodol k tomu patrične vyjadriť.

„Nikdy nedovoľ ľudom prenášať na teba ich vlastné limity. Budú ti hovoriť, že to nedokážeš, lebo to sami nedokázali. Musíš si chrániť svoj spirit pred svetom nešťastníkov,“ začal svoj prehovor na sociálnej sieti Instagram, kde ho v čase vznikania tohto textu sleduje niečo málo pod pol milióna ľudí.

„Ľudia mi píšu, načo vymýšľaš? Rapper by mal ostať rapperom. Vážne? Ja si zas napríklad myslím, že tento starý mindset by mal ostať v dvadsiatom storočí. Žijeme v rýchlej dobe, všetko sa mení z roka na rok, to, čo sa decká učia v škole je zastaralé skôr ako stihnú zmaturovať. Mať jedno povolanie na celý život je vecou minulosti, v 21.storočí bude úplne normálne vystriedať za život niekoľko rôznych profesií,“ myslí si Spirit, ktorý pokračuje ďalej, pretože toto sú presne veci, ktoré ho nenechávajú chladným.

„Učiť mladých ľudí, aby ostali vo svojom pruhu a nevymýšľali je hlúposť. Prestaňme obmedzovať talent a kreativitu. Nech si každý robí, čo chce, a nech s tým prestane, kedy sa sám rozhodne. Je to jeho život, jeho cesta, jeho sny,“ uvádza Majk Spirit, ktorý je sám veľmi aktívny a snaží sa ísť v istom ohľade vzorom ľuďom, ktorí ho sledujú. Zo svojho času na tejto planéte chce vyťažiť čo najviac a nikto mu to nemôže vyčítať. Jasné, nie všetko mu vždy vyjde podľa predstáv, ale keď sa zamyslíte, tak presne o tom to je. Skúšať, padať a vstávať a ísť ďalej.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Frayer Flexking opäť nastúpi v boxe. Prečo sa vracia?

„Snažím sa robiť moje veci správne a kvalitne, či už je to hudba, koncerty, klipy, oblečenie, knihy, CBD, NFT alebo káva. Stavím sa, že aj hejter by utnal, že je výborná, keby ju ochutnal,“ zakončil Speezy svoj dlhý príspevok. Reakcie na seba nenechali dlho čakať, veľké množstvo ľudí Majka podporilo, pričom niektoré komentáre išli naozaj pod kožu a vyjadrovali veľký support. My súhlasíme, pretože sa nachádzame v období, v ktorom, keď sa niekto odkláňa od zaužívaných ciest a skúša nové a odvážne veci, často sa na neho ostatní pozerajú cez prsty. Pričom v slovenskej spoločnosti to vídavame ešte možno častejšie ako inde. Ktovie, čím to je, možno je to aj historicky dané, ale to je téma na inú debatu.

A to by tak byť nemalo, pretože to zabíja diverzitu a kreativitu. Ak počúvate podcasty Majka Spirita s Osťom zvané TOPKAST, tak z nich môžete čerpať veľkú inšpiráciu, pretože obaja hovorilo viackrát o veľmi zaujímavých témach a mali tam aj výborných hostí, ktorí vám mohli prinajmenšom naznačiť, akým smerom sa dá uberať. Ľudia častokrát ani nevedia, aký majú potenciál, pretože sa nerozhodnú, aby si za ním išli. Nie je to totiž jednoduché. Bradaté príslovie pojednáva o tom, že keby to bolo jednoduché, robili by to všetci.

Photo credits: Majk Spirit, IG

Odporúčame