Len 13-ročný teenager porazil počítač: Chalan ako prvý na svete dohral Tetris do konca

Na Tetris sa mladý muž „namotal“ vďaka záznamom gamerov na YouTube (Zdroj: Freepik/freepik)

#Kto by nepoznal túto slávnu hru zo skorých 90.rokov minulého storočia? Tetris je celosvetovo známou zábavkou, ktorú mnohí milujú dodnes. Učarovala aj istému 13-ročnému americkému chlapcovi, ktorému sa podaril husársky kúsok. Ako prvý na svete prišiel až na koniec tejto slávnej hry. Ako je to možné?

Dosiahol nevídané

Väčšina gamerov pozná Tetris ako hru, ktorá je nekonečná, pretože nemá posledný level. Táto hypotéza už neplatí, o jej vyvrátenie sa postaral americký teenager Willis Gibson, ktorý sa prebojoval až na koniec hry. Dieliky ukladal takmer trištvrte hodinu bez prestávky, čo sa mu naozaj oplatilo.

Ako uvádza The New York Times, v polovici decembra sa Willis rozhodol hrať na Nintende klasický Tetris. Po prekvapivom míľniku, ktorý sa mu podaril, len skromne prehlásil: „Necítim si prsty“.  

Prepadol hre vďaka YouTube

Na Tetris sa mladý muž „namotal“ vďaka záznamom gamerov na YouTube. Pred dvoma rokmi sa prihlásil do skupiny, kde súťažne hral spomínanú hru. Na minuloročných majstrovstvách sveta v Tetrise sa umiestnil na obdivuhodnom treťom mieste.

Teraz sa mu však podarilo niečo omnoho lákavejšie. Do gamerskej histórie sa zapísal ako prvý človek, ktorý dohral celý Tetris. „Toto nikto nikdy predtým nedokázal. Je to v postate niečo, čo sa pred pár rokmi považovalo za nemožné,“ uviedol prezident šampionátu pre The New York Times.

V čom je háčik?

Kladieš si otázku, ako je možné dohrať hru, ktorá nemá poslednú úroveň? Úplne jednoducho! Dosiahol takzvaného kill screenu, čo ho dostalo do bodu, kedy už Tetris nie je ďalej možné hrať kvôli limitu zdrojového kódu hry.

Najvyššie možné skóre, ktoré môžeš dosiahnuť je 999 999, pričom počítanie levelov sa stopuje už na čísle 18. Pre obyčajných amatérskych hráčov je to méta, ktorú nikdy nedosiahnu.  

Avšak, po dosiahnutí týchto úrovní hra fičí ďalej. Willis sa na spomínané skóre dostal po siedmych minútach hrania, no svojou technikou dokázal manipulovať s kockami aj naďalej. Po 38 minútach intenzívnej hry však prišla kríza.

Želal si koniec?

„Sakra, to som netrafil. Prosím, nech to spadne,“ zneli Willisove slová počas hry, keď mal pocit, že už ďalší riadok kociek nedokáže zničiť. Počítadlo zmazaných riadkov v hre sa zaseklo na čísle 1 511, potom hra, žiaľ, zamrzla.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame