Ex-šampión UFC stojí pred zápasom svojho života: Oliveira v takejto situácii ešte nebol

Charles Oliveira

Charles Oliveira (zdroj: IG/charlesdobronx)

#Brazílsky bojovník Charles Oliveira stojí pred zápasom pravdy. Už na konci tohto mesiaca môže jeho cesta v UFC nabrať absolútne nové kontúry. Avšak, je tu aj riziko toho, že pre niekdajšieho šampióna potom pokračovanie ďalej už nebude dávať zmysel.

Charles Oliveira pred zápasom pravdy

Charles Oliveira počas minulého roka prehral v titulovom zápase ľahkej váhy UFC s Islamom Makhachevom a prišiel o opasok, ktorý mu patril. „Vrátim sa späť a vezmem si to, čo mi patrí,“ nechal sa počuť. Bojovník s prezývkou „Do Bronx“ sa skutočne k vytúženej odvete dostal. V tejto chvíli má na svojom konte 43 profesionálnych meraní síl v MMA. Podarilo sa mu vyhrať 34, v deviatich prípadoch odchádzal ako porazený. Uplynulé mesiace svojho života zasvätil tomu, aby dostal druhú šancu. Teraz ju má a je iba na ňom, ako ju využije. 

„Som trpezlivý viem, že budem šampión,“ tvrdí Oliveira. Na UFC 294 v Abú Dhabí v Spojených arabských emirátoch bude proti nemu stáť Islam Makhachev, ktorého skóre v profesionálnom MMA predstavuje 25 zápasov – 24 výhier a 1 porážka. Učeň legendárneho Khabiba Nurmagomedova potvrdzuje, že jeho práca na zemi je bezkonkurenčná a zdolať ho je nesmierne náročnou úlohou. 

Aj pred odvetou je favoritom práve on. Ak by ale prehral, je v lepšej pozícii ako Oliveira. Ak totiž Charles prehrá, bude to mať s Islamom 0-2 a na titul v kategórii do 70 kilogramov by mohol tým pádom zabudnúť. Niektoré zdroje dokonca pojednávajú o možnom konci kariéry. Tak či onak, Charles „Do Bronx“ Oliveira stojí pred pravdepodobne najväčším zápasom svojho života. A čo je dôležitejšie, uvedomuje si to aj on sám. 

Sleduj náš Instagram  

Zdroj: hashtag.sk, mmafighting.com, mmanews.com, mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame