Česko je skutočne kráľom piva: Podarilo sa mu získať prvé miesto hneď v dvoch kategóriách!

Česko je kráľom piva: Podarilo sa mu získať prvé miesto

Česko je kráľom piva: Podarilo sa mu získať prvé miesto. (Zdroj: Unsplash.com/BENCE BOROS)

#Keby ste si chceli vychutnať dobré vychladené pivo, kam by ste sa vybrali? Podľa najnovšieho prieskumu skutočne nemusíte chodiť ďaleko a stačí vám zavítať len k našim susedom. Česká republika totiž vyhrala nad obrovskou konkurenciou a získala hneď dve prvé miesta.

Hoci doteraz o tom, či práve Česká republika je kráľom piva sa dalo polemizovať, teraz je to takmer isté. Portál money.co.uk urobil prieskum zo stránky Tripadvisore, v ktore zisťovali, ktoré mesto má najviac krčiem na obyvateľa a ktoré mesto Európskej únie má najväčšiu spotrebu piva.

V prvom rebríčku, kde sa snažili zistiť, ktoré mesto má najviac barov, v ktorých si môžete vychutnať dobré vychladené pivo je práve v Prahe v Českej republike. Na Tripadvisore ich je zverejnených až 631, pričom počet obyvateľov je 1 1318 085. Na 100 000 ľudí to tak predstavuje až okolo 47 barov. Na druhom mieste sa umiestilo Las Vegas, ktoré má 283 barov a tretie miesto obsadilo Orlando, kde sa nachádza 117 barov. Slovensko sa pritom nedostalo ani do prvej 25.

Česko je kráľom piva: Podarilo sa mu získať prvé miesto
Česko je kráľom piva: Podarilo sa mu získať prvé miesto. (Zdroj: Unsplash.com/Wil Stewart)

Praha je pritom dokonca aj mesto v Európskej únii, v ktorom je najväčšia spotreba pica na osobu. Priemerne ročne v Prahe vypije jedna osoba až 144 litrov piva. Výsledky však mnohých neprekvapia, keďže práve Česká republika patrí medzi najväčších výrobcov piva. Je však pravdepodobné, že veľkú časť spotreby majú na svedomí turisti. Druhé ale aj tretie miesto získali taktiež naši susedia a to Poľsko. Na druhom mieste sa umiestnilo mesto Varšava a na treťom Krakov, oba tieto mestá majú spotrebu 127 litrov na osobu. Hneď za nimi bol Frankfurt, Mníchov a Berlín. Všetky tieto miesta totiž mali spotrebu 107 litrov piva na osobu. Slovensko sa v prvej 20 neumiestnilo.

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, money.co.uk, Tripadvisore
Odporúčame