Známa značka prichádza s letnou novinkou: Tropický drink si môžeš pripraviť rovno doma

Tiki

Tiki kultúra si ťa určite získa (Zdroj: Hashtag/Laura Kaličiaková)

#Aj na Slovensko už dorazila zaujímavá novinka Captain Morgan Tiki, ktorá ťa zavedie do exotického raja. Nepotrebuješ na to pritom letenku ani žiadnu špeciálnu výbavu. Chutný tropický drink totiž môžeš vyskúšať alebo si ho rovno pripraviť doma. A o čo vlastne ide?

Don Beach – kráľ Tiki drinkov

Tiki nápoje nie sú len obyčajné drinky. Majú bohatú históriu, ktorá v sebe spája vytvorenie celej novej kultúry. Jej zakladateľ bol Don Beach, ktorý v 30. rokoch minulého storočia otvoril v Los Angeles vôbec prvý Tiki bar na svete. Jeho nápad si verejnosť okamžite zamilovala, pretože ich lákal únik z bežného mestského života.

Myšlienku začali podporovať aj známe osobnosti, herci a speváci. V tom čase nemohlo dobrú reputáciu podporiť nič viac, a tak sa exotická kultúra postupne rozširovala. Bar dostal názov Don Beachcomber. Postupne vznikla celá sieť podobných podnikov po celých USA.

Tiki
Tiki kultúra si ťa určite získa (Zdroj: Hashtag/Laura Kaličiaková)

Inšpirácia z Havaja a Polynézie

Tiki kultúra sa rozrastala postupne a Don Beach spočiatku servíroval miešané nápoje v obyčajných sklenených pohároch. Časté návštevy Havajských ostrovov a Polynézie ho však naviedli na vytvorenie jedinečného konceptu, aký na svete dovtedy nebol.

Inšpiroval sa bohmi a ich zobrazenia preniesol na poháre, respektíve „Tiki mugy“, v ktorých sa tieto nápoje tradične servírujú. „Tieto poháre sú zobrazenia rôznych sošiek z náboženstiev, ktoré sa našli v Polynézii,“ prezradil barman Róbert Šajtlava zo spoločnosti Impresario.

Základom sú kvalitné rumy

Tradičné zloženie Tiki nápojov pozostáva z viacerých druhov rumov, nielen z jedného, ako je to napríklad pri daiquiri. Spájajú sa tu rôzne typy štiav a exotické ovocie, takže vytvárajú veľmi hravý a veselý dojem. Chute sú veľmi výrazné a najmä sladšie, aby reprezentovali trópy.

„Jeden z drinkov, ktoré vymyslel Don Beach, sa nazýva Zombie. Kombinácia rumov vytvára pomerne silný koktail, ktorý dokáže poriadne udrieť do hlavy. Práve preto mal zásadu, že tento nápoj servíroval len v dvoch porciách na osobu, aby sa mu podnik nezaplnil podnapitými ľuďmi,“ doplnil Róbert Šajtlava.

Tiki
Tiki kultúra si ťa určite získa (Zdroj: Hashtag/Laura Kaličiaková)

Nový letný hit od najznámejšieho piráta

Popularita Tiki kultúry trvala na niektorých miestach až 40 rokov, kým neprišla vojna a ľudia sa museli sústrediť na iné problémy. Avšak v posledných rokoch zaznamenala znovu obrovský rozmach. Inšpirovala sa ňou aj obľúbená značka Captain Morgan. Nová edícia s názvom Tiki v sebe spája chute manga a ananásu.

Vychutnaj si ju však hlavne ako súčasť drinku a nie ako samostatný nápoj. Tropické Tiki nápoje sa perfektne hodia na ukončenie horúceho letného dňa, pretože ťa príjemne osviežia. Lahodný drink si môžeš dopriať sám so svojimi myšlienkami, ale určite ho ocení aj rodina či priatelia na grilovačkách a víkendových stretnutiach.

Tiki
Tiki kultúra si ťa určite získa (Zdroj: Hashtag/Laura Kaličiaková)

Priprav si lahodný koktail ešte dnes

Miešaný nápoj s novinkou Captain Morgan Tiki zvládne pripraviť úplne každý. Stačí ti len niekoľko ingrediencií a získaš osvieženie, ktorému v lete neodolá nikto.

Captain Tiki & Soda

 • 50 ml Captain Morgan Tiki
 • 150 ml sóda
 • ľad
 • 1 mesiačik limety

Captain Tiki & Tonic

 • 50 ml Captain Morgan Tiki
 • 150 ml Tonic
 • ľad
 • 1 mesiačik limety

Captain Tiki & Lemonade

 • 50 ml Captain Morgan Tiki
 • 150 ml Sprite alebo 7Up
 • ľad
 • 1 mesiačik limety

Postup je pri všetkých troch koktailoch rovnaký. Pohár naplníme ľadom, postupne doň nadávkujeme suroviny a ozdobíme limetou. Tak nečakaj a bež si po lahodné schladenie. Ktorý svieži variant si vychutnáš ešte dnes?

OCHUTNAJ CAPTAIN MORGAN TIKI

Tiki
Tiki kultúra si ťa určite získa (Zdroj: Hashtag/Laura Kaličiaková)

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Italmarket.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame