Boli sme na Grape a vieme, aká hudba je top: Toto si zaraď do playlistu!

Grape

Lime Cordiale, ale aj iní interpreti z nášho zoznamu osviežia tvoj playlist! (Zdroj: FB Lime Cordiale)

Tohtoročný Grape festival sa niesol v znamení skvelej nálady, pozitívnych ľudí, krásnych dekorácií a dychberúcich stagov, no predovšetkým sa niesol v znamení kvalitnej hudby! My sme na tomto festivale, samozrejme, nemohli chýbať a vďaka tomu ti prinášame skvelý prierez interpretov, ktorých by si si mal určite zaradiť do playlistu. Grape 2022 bol jednoducho jeden obrovský hudobný zážitok, ktorý si vďaka nášmu článku môžeš vychutnať aj ty!

1. Tkay Maidza

Takudzwa Victoria Rosa, ktorej umelecké meno je už zmienená Tkay Maidza je našim tipom číslo jeden. Táto speváčka, skladateľka a rapperka prišla na Slovensko až z ďalekej Austrálie, pôvodne však pochádza z africkej Zimbabwe. Jej energia, dravosť a dobrá nálada boli presne to, čo nás na nej tak veľmi fascinovalo. „Guys, you are crazy. Slovakia is such a great place. I can´t believe that I´m here,“ zneli jej slová na adresu búrlivého slovenského publika. Tkay sa zameriava najmä na R&B, soul a hip-hop a práve v tejto kategórii jej posledné EP s názvom „Last Year Was Weird, Vol 3“ získalo austrálske ocenenie ARIA Music Awards (každoročné odovzdávanie cien, ktoré oceňuje dokonalosť, inováciu a úspech vo všetkých žánroch austrálskej hudby) za najlepšie soulové/R&B vydanie. 

2. Lime Cordiale

Našim ďalším tipom je opäť interpret z Austrálie, tentokrát je to ale austrálska pop rocková skupina Lime Cordiale, ktorá pochádza zo Sydney. Napriek nie dlhej histórii sa kapele veľmi darí a pôsobí sviežim dojmom, ktorý osloví aj nezainteresovaného poslucháča. Kapelu tvoria bratia Oli a Louis Leimbachovci a ďalší členovia James Jennings, Felix Bornholt a Nicholas Polovineo. Veľmi sympatickým prvkom ich imidžu sú aj ich farebné kostýmy a dlhé vlasy, ktoré celému ich prejavu pridávajú akúsi retro hodnotu. Ich najnovší album s názvom 14 Steps To A Better You“ získal v roku 2021 ocenenie ARIA za najlepšieho prelomového umelca a my s týmto ocenením len smelo súhlasíme!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kombinácia, na akú sme roky čakali: Ed Sheeran naspieval nový vianočný hit s Eltonom Johnom

3. SYML

Čarovnú atmosféru a krásny pocit na duši zanechal aj spevák Brian Fennell, ktorého poznáme pod jeho umeleckým menom SYML. Jeho piesne majú melancholickejší ráz a patria skôr k alternatívnemu popu či indie popu. Jeho cesta k hudbe však bola svojrázna a opäť trocha smutná, čo sa v jeho tvorbe prejavuje aj doteraz. Brian totiž začal hrať na klavíri, keď mal 18 rokov a takýmto spôsobom sa vyrovnával so smrťou svojho spolužiaka. Dnes jeho piesne poznajú milióny ľudí. Skladba „Where’s My Love“ bola použitá aj v populárnom seriáli Teen Wolf a nesmela chýbať ani na tohtoročnom Grape!

4. Woodkid

Yoann Lemoine, ktorý je známy ako Woodkid, je francúzsky režisér hudobných videígrafický dizajnér, spevák a skladateľ. Medzi jeho najvýznamnejšie diela patrí práve réžia hudobného videa ku skladbe „Teenage Dream“ od Katy Perry  či pre skladbu „Back to December“ od Taylor Swift. Lemoine však režíroval aj hudobné klipy pre Lanu Del Rey či Harryho Stylesa a v jeho tvorbe jednoducho cítiť obrovskú profesionalitu, ktorá vzbudzuje úžas a rešpekt. Hudba Woodkida je pompézna, veľkolepá a nezabudnuteľná a práve takáto je aj jeho skladba „Iron“.

5. Marko Damian

Posledný tip nášho rebríčka je slovenský rapper Marko Damian, ktorý nás prekvapil svojím sviežim prejavom a enormnou dávkou energie, ktorá vyvolala u publika obrovský úspech. Marko neustále opakoval: „Počul som, že Grape je jednoducho Grape, že tu bude dobre!“ A nakoniec veru aj bolo! Dav skákal a pozitívna energia sa dala krájať. Okrem energických piesní nám Marko ukázal aj svoju citlivejšiu stránku, o čom svedčal napríklad aj song s názvom „OnlyFriends“.


Chceš byť nonstop v obraze?

Odporúčame