BLAST Pro Series Sao Paulo: Fenomenálni Astralis opäť prevalcovali konkurenciu

Astralis na IEM Katowice (foto: Matej Hudák)

#Prvý turnaj roku 2019 zo série BLAST Pro sa uskutočnil 22. marca – 23. marca. Šesť pozvaných tímov opäť bojovalo o celkový prize pool, ktorý tvorilo 250 000 dolárov.

Na turnaji v brazílskom Sao Paule sa zúčastnili tímy Astralis, ENCE, FaZe, Liquid, NiP a taktiež domáci celok MIBR. Formát turnaja ostal nezmenený a tak si to najprv tímy rozdali v skupinovej fáze systémom každý s každým na jednej mape. Vo finále potom na seba narazili dve najlepšie celky zo skupiny a taktiež pred veľkým finále nechýbal ani zápas stand-off typický pre túto sériu turnajov.

SKUPINOVÁ FÁZA

V tejto časti turnaja dominovala svetová jednotka Astralis, keď po tesných výsledkoch postupne dokázala poraziť každého oponenta. Druhé miesto obsadil kanadsko-americký celok Liquid po troch výhrach, jednej remíze a jednej prehre. Iba o skóre za tímom Liquid zaostali Fíni z ENCE. Na štvrtej priečke sa umiestnili NiP so ziskom šiestich bodov. Piate miesto brali FaZe v zostave aj so slovenským zástupcom GuardiaNom, ktorým sa podarilo vyhrať iba jediný zápas. Na poslednom mieste skončil tím MIBR, ktorý nepotešil domáce publikum ani jedným víťazstvom.

STAND-OFF A FINÁLE

Pred vyvrcholením celého turnaja, sme mohli vidieť zápas stand-off. Stand-off je divácky veľmi atraktívny duel, v ktorom si tretí celok po skupinovej fáze vyberá svojho súpera zo zostávajúcich tímov okrem finalistov. V tomto dueli sa napokon predstavili ENCE a MiBR. Celý duel pozostáva z piatich 1v1 súbojov so zbraňami M4, Deagle, AWP, CZ75 a AK47 a odohráva sa na aim mape. Každý súboj sa hrá dovtedy, až kým jeden hráč nedosiahne 7 bodov. Víťazný tím je ten, ktorý vo všetkých dueloch dohromady získa viac bodov. To sa nakoniec podarilo tímu ENCE, keď Brazílčanov porazili v každom jednom súboji a zvíťazili celkovým pomerom 35:24 a na svoje konto si tak pripísali bonus 20 000 dolárov.

V samotnom finále na seba narazili Astralis a Liquid. Oba celky sa tohto roku už v jednom finále stretli a za kratší koniec vtedy ťahali Dáni z Astralis. Tentokrát to mohlo dopadnúť rovnako, keď Liquid dokázali na prvej mape Dust2 zvíťaziť 16:13. Avšak po tejto mape zobrali Astralis všetko do vlastných rúk a na svojej mape Inferno zdolali súpera 16:8. Na rozhodujúcej mape, ktorou bol Overpass, Astralis nedali protivníkovi žiadnu šancu, keď tímu Liquid dovolili uhrať len dve kolá. Za MVP turnaja bol vyhlásený AWP-čkár z tímu Astralis device.

 

Odporúčame