Black Panther uzavrie štvrtú fázu Marvelu: Pôjde o poriadne dlhý film, v kine si posedíme takmer tri hodiny!

Záber z filmu Black Panther

Záber z filmu Black Panther (Zdroj: Disney)

#Marvel postupne odhaľuje nové informácie o dlho očakávanom projekte Black Panther: Wakanda Forever. Aj na keď na Slovensku jeho predchodca nezožal veľký úspech, v zahraničí zarobil stovky miliónov a so ziskom 3 Oscarov a viac ako stovky ďalších ocenení sa stal aj najoceňovanejším filmom MCU.

Premrštená stopáž?

Najnovšie informácie z Disney hovoria, že druhý Black Panther nielenže uzavrie štvrtú fázu MCU, ale stane sa taktiež aj jej najdlhším filmom. Snímka by mala mať 161 minúť (2 hodiny a 41 minút), čo je o 27 minút viac ako jeho predchodca z roku 2017. Najdlhším filmom MCU však stále ostáva Endgame so spotážou dlhou 181 minút.

Aby si si vedel túto dĺžku predstaviť, môžeš si pozrieť napríklad Elvisa na HBO Max (159 minút) alebo novinku Blonde na Netflixe (166 minút). Podľa nás bude prvá hodina venovaná rozlúčke s Chadwickom Bosemanom, ktorý v roku 2020 zomrel. Až v druhej polovici príde na rozvetvovanie príbehu a prípadnú akciu.

V kinách už tento november

Štúdio na reklamnej kampani nešetrí a zrejme presiahne 100 miliónový budget. Napriek tomu sa predpokladá, že film bude mimoriadne úspešný a to najmä na domácej pôjde. Celkové tržby by mali presiahnuť jednu miliardu dolárov a to aj s vďaka drahšiemu IMAX-u, pre ktorý je film špeciálne upravený.

Wakanda Forever teda uzavrie štvrtú fázu MCU a od nového roka sa môžeme tešiť na priatu fázu, ktorá bude vrcholiť novými Avengers. Druhý Black Panther si svoju premiéru v slovenských kinách odbije 10. novembra 2022. Recenziu nájdeš po premiére aj na našom webe.

Skočíš do kina?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, collider.com
Odporúčame