Chceš roztancovať Bratislavu? Predveď svoje kreácie v Horúčke Bielej noci!

Horúčka Bielej noci

Horúčka Bielej noci (Zdroj: NBS)

#Biela noc je jednou z top akcií, ktoré sa v Bratislave dajú zažiť. Prestížny umelecký projekt, ktorý vznikol v roku 2002 v Paríži, už niekoľko rokov prináša nové umelecké formy a  netradičné využitie verejných priestorov. Svetelné projekcie, originálne umelecké inštalácie a jedinečná atmosféra každoročne pritiahnu do ulíc desiatky tisíc ľudí.

Dlhoročným partnerom Bielej noci je aj Národná banka Slovenska. A práve naša najvyššia finančná inštitúcia v spolupráci s umelcami a dizajnérmi zo združenia BN Label pripravila projekt, ktorý Bratislavčanom aj návštevníkom našej metropoly v dobrom slova zmysle ustrelí dekle.

Ľudia, pohyby, emócie

Fasádu budovy NBS sa totiž tento rok okrem hudby ovládne aj tanec. Okrem vizualizácií, synchronizovaných s tónmi elektrického klavíra sa na ňu budú naživo premietať aj tanečné kreácie tanečníkov, nasnímané špeciálnymi senzormi. Podľa slov Martina Gabča z BN Label tak Bielej noci tak vytvoria nielen unikátnu atmosféru, ale aj silné emócie, umocnené tým, že budú premietať až dvoch tanečníkov naraz.

Príď pretancovať Bielu noc

Profesionálne výkony tanečníkov budú určite veľkým lákadlom, no všetci dobre vieme, že pri hudbe a tanci je ťažké zostať pasívny. Mysleli na to aj tvorcovia z BN Label a do svojej inštalácie pridali ďalšiu super fičúrku. Okrem profi tanečníkov si totiž budeš môcť na fasáde NBS zatancovať aj ty.

Stačí, ak už tento víkend v čase od 19:00 do 24:00  prídeš na bratislavské Námestie slobody a tvoje tanečné kreácie v nadživotnej veľkosti bude môcť oceniť celé mesto.


Zdroj: PR článok
Odporúčame