Čaká nás prehliadka vizuálneho umenia: Na Slovensko sa vracia Biela Noc

Biela noc príde na Slovensko aj tento rok

Biela noc príde na Slovensko aj tento rok (Foto: Robert Tappert)

#Aj ty si fanúšikom svetelného umenia? Nočný festival Biela noc sa po prvýkrát konal na Slovensku ešte v roku 2010. Minulý rok bola septembrová a októbrová šou kvôli opatrenia spojeným s koronavírusom zrušená. Túto jeseň by sa však konať mala.

Biela noc je medzinárodný festival súčasného umenia, ktorý tvorí mnoho umeleckých žánrov od vizuálneho umenia až po live performance, hudbu, literatúru, ale aj film. Jeho korene siahajú do roku 2002, keď sa po prvýkrát konal vo francúzskej metropole.


VIDEO Spoluvytvárala Bielu noc, ktorá prilákala tisícky návštevníkov: Ľudí do ulíc ženie zvedavosť, hovorí v ROZHOVORE


Počas posledných rokov zavítala Biela noc do takmer všetkých kútov sveta, od samotného Paríža, cez New York či LA, Rím, Jeruzalem, Turín, a aj k nám do Bratislavy a do Košíc. Cieľom organizátorov je podporiť súčasné umenie, turizmus, samotných umelcov, ale aj zdieľať kultúrne hodnoty medzi krajinami a kontinentami.

Biela noc zavíta do nášho hlavného mesta už 17. septembra a bude trvať viac ako dva týždne. Od 9. októbra si ju budeš môcť vychutnať aj v Košiciach a trvať bude rovnako dva týždne. O podujatie majú už teraz záujem tisíce ľudí. Prídeš si aj ty tento rok pozrieť Bielu noc 2021?

Zdroj: hashtag.sk, bielanoc.sk
Odporúčame