Tento manželský pár prišiel na to, ako vo veľkom šetriť peniaze: Odmieta mať deti

šetrenie

Takto sa dajú šetriť peniaze! (Zdroj: Pixabay.com/Chronomarchie)

#Finančná stabilita, sloboda vlastných rozhodnutí, pohodlný odchod do dôchodku… To sú všetko atribúty, ktoré by sme z ekonomického hľadiska chceli mať vo svojom živote pravdepodobne všetci. V súčasnosti sa v tomto smere rozmáha stále rastúci trend, ktorý týmto životným cieľom ide výrazne naproti. Širi sa najmä v Amerike, ale v čom to vlastne spočíva?

Rozhodnutie nemať deti

Vysvetlíme ti to na príklade mladého manželského páru Elizabeth Johnson a jej manžela. Tí si spoločne vytvorili život svojich snov, kde ich podľa ich vlastných slov finačná situácia takmer vôbec neobmedzuje. Cestujú po svete, turistikujú v Alpách, spoznávajú vodopády v Oregone, šnorchľujú na Hawaii a tvoria si takto nespočet krásnych dovolenkových zážitkov.

Tento manželský pár sa radí medzi takzvaných DINK-ov, pričom skratka DINK znamená dual-income couple with no kids, alebo teda pár s klasickými dvoma príjmami, ktorí nemajú žiadne deti.

Premyslený spôsob šetrenia? (Zdroj: Pixabay.com/summerstock)

Životný štýl DINK-ov

Elizaeth urobila rozhodnutie nemať vlastné deti už počas vstupu do svojej dospelosti. Práve preto sa týmto riadila aj pri výbere svojho partnera prostredníctvom zoznamky, pričom presne tak aj spoznala svojho manžela. S ním podľa všetkého momentálne žije život svojich snov, v rámci ktorého pociťuje finačnú istotu aj skrz to, že svoje peniaze dvojica míňa výlučne sama na seba bez povinnosti živiť potomkov.

Podľa ich vlastných slov určite pociťujú absenciu detí najmä v otázke staroby, kedy sa rodičia zvyknú najviac spoliehať práve na svoje deti. Je to však vec, ktorú si táto dvojica s označením DINK plne uvedomuje a takisto aj ráta so všetkým, čo im toto rozhodnutie do života prinesie.

Páčilo by sa ti žiť vo finačnej slobode na úkor toho, že nikdy nebudeš mať vlastné deti? 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Matka 22 detí priznáva svoju závislosť: Niektorí ľudia ju majú v zuboch

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame