Jesenný Berlín je skutočný zážitok s neopakovateľnou atmosférou: Uži si tam dobré jedlo, históriu aj umenie!

Berlín

Berlín (Zdroj: Unsplash.com/Levin)

#Nemecká metropola má doslova všetko pre každého. Je centrom európskych hipsterov a bohémov, vegetariánov i milovníkov gastronómie všeobecne. A musíš uznať, na jeseň má všetko akúsi krajšiu atmosféru a výnimkou nie je ani Berlín, ktorý láka na rôzne dobroty a nielen to! Viac sa dočítaš v našom článku, po ktorom určite budeš naladený na berlínsku jesennú atmosféru.

Najlepšie je ísť vlakom

Rozhodne urobíš najlepšie, ak sa do Berlína vyberieš vlakom. Nielen preto, že architektonicky pôsobivá hlavná stanica ponúka skvelý štart výletu svojou polohou v centre mesta. Prísť ekologickým dopravným prostriedkom je pre Berlín jednoducho typické – táto nemecká metropola je totiž tiež jedno z najviac eko, bio a fair trade miest sveta. A ak máš cestou chuť na dobroty, v českom medzinárodnom vlaku určite nezabudni zájsť do jedálneho vozňa, kde ponúkajú každé ročné obdobie iné sezónne menu, takže na svoje prídu aj tie najväčšie maškrtné jazýčky.

Zážitok pre milovníkov dobrého jedla

V prvom rade sa odporúča vychutnať si dobré jedlo. Berlínska gastronómia si získa jednoducho každého. A ak chceš spojiť napríklad chutné raňajky s nádherným výhľadom a zároveň architektonickým skvostom, vyber sa do podniku Käfer. Túto návštevu by si rozhodne nemal opomenúť, ale mysli najmä na to, že dostať sa sem tiež nie je hračka. Dobre urobíš, ak si ju rezervuješ aj týždne dopredu.

Umenie v Hamburger Bahnhof

V Berlíne je moderná vládna štvrť, ktorá na jeseň žiari farbami. Miestne stromy aj popínavé rastliny na budovách sa totiž každý rok sfarbia do červeno-oranžova. A tým pádom dostáva jesenná prechádzka týmto mestom úplne iný rozmer. Ak si milovníkom umenia, určite by si mal prejsť aj na druhý breh rieky a navštíviť vyhlásenú galériu moderného umenia Hamburger Bahnhof. Sídli v budove bývalej stanice a pripomína parížske Musée d’Orsaya, okrem toho tu od septembra nájdeš aj výstavu sôch oceňovaného umelca Camerona Clayborna.

Ak patríš k milovníkom zvierat, určite zájdi aj do Monkey Baru. Ankety hovoria jasnou rečou, je to najobľúbenejší bar v západnej časti mesta. Len si to predstav, popíjaš svoj obľúbený nápoj a vidíš priamo do pavilónov opíc slávnej berlínskej zoo!

Tipy na záver

Určite stojí za zmienku aj podnik Crackers. Leží v centre neďaleko známej Unter den Linden, je umiestnený v priestoroch bývalého slávneho nočného klubu a je tak trochu utajený – vedia o ňom len zasvätení gastro nadšenci. Nenechaj sa zmiasť, pretože zvonku nájdeš iba nenápadný nápis na železných dverách. Jedlo je tu však možno vôbec najlepšie v Berlíne a prostredie má úžasnú atmosféru, na ktorú budeš ešte poriadne dlho spomínať.  Síce si tu priplatíš, ale tento zážitok sa odporúča všetkými desiatimi. Na večeru ti tam budú hrať vybraní dídžeji a ku každému predkrmu dostaneš exkluzívne domáce briošky.

Tak čo, presvedčili sme ťa na výlet do Berlína? Ak áno, určite nebudeš ľutovať, stačí už len dúfať, že bude babie leto a výlet sa ti vydarí.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame