V strede našej galaxie je záhadná bariéra: Nikto nevie čo to je, no blokuje kozmické žiarenie

vesmír

Vedci objavili v našej galaxii zvláštnu bariéru (Zdroj: Unsplash/Guillermo Ferla)

#Vesmír je pre nás skutočne ešte stále jedna veľká neznáma. Dokazuje to aj najnovšie zistenie vedcov, ktorí spozorovali v strede našej galaxie niečo, čo nečakali. Táto oblasť sa pritom obzvlášť ťažko skúma, pretože ju nemôžeme pozerať pri viditeľnom svetle, je tu obrovské množstvo prachu a je tu obrovské množstvo záhad.

Jednou z nich je práve bariéra, ktorá podľa všetkého pohlcuje kozmické žiarenie. Vo svojom výskume vedci z Čínskej akadémie vied hovoria, že nielenže nevedia prečo sa táto bariéra takto správa, nedokážu si vysvetliť ani len to, o čo vlastne ide.

Množstvo otáznikov

Kozmické žiarenie je tvorené časticami, akými sú napríklad aj protóny v jadrách atómov. Ich pohyb je zrýchľovaný najmä energetickými telesami, ako je napríklad čierna diera alebo supernova. Zaujímavé na celom experimente je, že v strede našej galaxie sa nachádza okrem bariéry aj najsilnejší zdroj týchto častíc.

V budúcnosti sa budú vedci zaoberať práve skúmaním stredu galaxie. Objasnenie javov, ako je aj zatiaľ neznáma bariéra, nám môže pomôcť pochopiť a objasniť ďalšie fyzikálne zákony. Zároveň tieto vedomosti rozšíria naše obzory a možnosti.

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame