Unikátny prípad barana, ktorého odsúdili za vraždu ženy: Odsedí si tri roky! Čo s ním bude potom, je ešte šokujúcejšie

Unikátny prípad barana, ktorého odsúdili za vraždu ženy

Unikátny prípad barana, ktorého odsúdili za vraždu ženy. (Zdroj: Unsplash.com/ Vera Greiner)

#Skutočne unikátny prípad sa odohral v Južnom Sudáne, kde mal baran napadnúť 45-ročnú ženu, ktorá následkom zranení podľahla. Za vraždu bol odsúdený samotný baran, ktorý si teraz odsedí tri roky. Čo sa s ním však stane potom?

Ak si si myslel, že ťa v dnešnom uponáhľanom svete nemôže už nič prekvapiť, tak ťa asi sklameme. V Južnom Sudáne sa totiž odohral skutočne bizarný prípad. Podľa informácií portálu ladbile.com mal baran zaútočiť na 45-ročnú ženu.

„Baran zaútočil tak, že narazil rebrá a žena okamžite zomrela. Takže toto sa stalo v Rumbek East na mieste zvanom Akuel Yol,“ poznamenal to major Elijah Mabor. Ako ďalej dodal, „Našou úlohou v pozícii polície je zabezpečiť bezpečnosť a oddelené súboje. Barana zadržali a momentálne je vo väzbe na policajnej stanici v Maleng Agok Payam.“

Bizarné je na tom to, že za tento hrôzostrašný čin nebol potrestaný majiteľ barana, ale samotné zviera. Podľa majora je totiž práve baran ten, kto daný trestný čin spáchal, a preto „si zaslúži byť zatknutý, potom bude prípad postúpený obyčajnému súdu.“ Zviera podľa portálu má nasledujúce tri roky stráviť vo vojenskom tábore v sudánskom štáte. To však nie je všetko. Majiteľ barana je totiž povinný rodine ženy, ktorú zviera zabilo, odovzdať päť kráv ako „kompenzáciu“. Rodine pripadne aj samotný baran, keď si odpyká svoj trest.

Ak si sa nazdával, že bizarností v tomto prípade je už dosť, tak ťa asi sklameme. Zarážajúce na tom je tiež to, že malo prejsť riadne vyšetrovanie a vypočúvanie pričom poznamenali, že „nie je známe, či zviera nad svojím zločinom prejavilo ľútosť,“ informoval o tom portál ladible.com.

Čo si o tom prípade myslíš ty?


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s naším maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame