Uterák ako sukňa? Za bizarný kúsok Balenciaga by si dal 700 eur, s lacnejším riešením prišla IKEA

Pokiaľ nemáš na najnovší kúsok od módnej značky Balenciaga, navštív IKEU (Zdroj: Pexels/Karolina Grabowska)

#Vyšiel si niekedy zo sprchy s uterákom okolo pása a pri pohľade do zrkadla si si povedal, že tento „outfit“ je predurčený stať sa novým módnym hitom? Ak aj áno, nevadí, budeme predpokladať, že tvoja odpoveď je nie. Teda aspoň v prípade, že nie si módnym návrhárom prestížnej značky Balenciaga. Jedným z jej najnovších kúskov je totiž sukňa, ktorá je od uteráka na nerozoznanie. Tento svojrázny kúsok na seba pritiahol nemalú pozornosť, a ako informuje portál Dazed, všimla si ho aj IKEA. Tá v kreatívnej reklame ponúka jeho dostupnejší variant.

Ďalší nevšedný kúsok

Rozpadnuté tenisky za viac než jeden a pol tisíc, taška inšpirovaná vrecom na odpadky a Crocsy na vysokých opätkoch. Prestížna módna značka sídliaca v Paríži je dobre známa svojimi pozoruhodnými kúskami ponúkanými za ešte pozoruhodnejšie ceny, ktoré nechýbajú ani v jej najnovšej kolekcii.

Keď Balenciaga tento rok predstavila kolekciu na jar 2024, najviac pozornosti sa dostalo neobyčajnému kúsku s jednoduchým názvom, ktorý hovorí za všetko. „Uteráková sukňa“ je presne tým, čo si pod týmto pomenovaním predstavuješ. Podľa stránky značky ide o  unisex sukňu dlhú po kolená, no podľa obrázku by si ju pravdepodobne nerozoznal od obyčajnej osušky.

Sukňa je vyrobená z rovnakého materiálu ako bežné uteráky, akurát z vnútornej strany sú na nej dva gombíky a opasok. No a nie je určená na to, aby si si ju obliekol doma po sprche, ale na vonkajšie nosenie.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa USS Feed (@ussfeeds)

Lacnejšia verzia od IKEY

Ako píše The Street, uterákovú sukňu má na svedomí kreatívny riaditeľ značky Balenciaga Demna Gvasalia. Ten sa pri svojej tvorbe inšpiruje bežnými objektmi. Práve on stojí aj za ďalšími absurdnými kreáciami značky ako napríklad kabelka v tvare balíku chipsov či už spomínané rozpadnuté tenisky.

Jeho najnovší počin je zatiaľ možné si predobjednať za cenu primeranú modelom Balenciaga, pričom bude dostupný v troch farbách. Ak túžiš po uterákovej sukni, no za 695 eur si ju dovoliť nemôžeš, nezúfaj. Je tu pre teba aj ďalšia alternatíva.

S vlastnou verziou uterákovej sukne prišla aj švédska sieť doplnkov do domácnosti IKEA, ktorá na virálnu módnu novinku pohotovo zareagovala vo svojej reklame. Mladík v širokých kaki nohaviciach, veľkej čiernej mikine a v „uterákovej sukni“, respektíve v osuške VINARN, by bez problémov zapadol medzi modelov značky Balciaga.

Do očí bijúcim rozdielom je však cena. IKEA ti hit jarnej sezóny ponúka za zlomok pôvodnej ceny, presnejšie za 12,99 eur. A ako bonus ho nemusíš používať len ako sukňu, ale pokojne si ho môžeš zavesiť do kúpeľne ako klasickú osušku.

Ak značku Balenciaga (alebo IKEA) sleduješ už dlhšie, pravdepodobne si pamätáš na „kauzu“, kedy módny dom prišiel s modrou taškou za takmer dve tisícky, ktorá farbou aj tvarom nápadne pripomínala tašku Frakta. IKEA aj vtedy pohotovo zareagovala reklamou, kde presne popísala, ako rozoznať pravú tašku. Jedným z hlavných rozdielov bolo, že ich originál si kúpiš za 99 centov.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, dazed.com
Odporúčame