Okolo Zeme preletí jeden z najväčších asteroidov! Odborníci ho označili za potenciálne nebezpečný

Okolo Zeme preletí jeden z najväčších asteroidov

Okolo Zeme preletí jeden z najväčších asteroidov. (Zdroj: Unsplash.com/ ActionVance)

#K Zemi sa tento týždeň blíži až 5 asteroidov. Jeden z nich však odborníci označili za potencálne nebezpečný. Ide o jeden z najväčších asteroidov, aké v tomto roku preletia okolo našej planéty.

V nasledujúcich dňoch nás v skutočnosti minie až 5 asteroidov. Jeden z nich preletel už včera. Išlo o pritom o ten najmenší. Druhý môžeme očakávať už dnes. Cez víkend, konkrétne v nedeľu, okolo zeme preletia ďalšie dva. Pričom jeden z nich bude veľký približne 120 metrov. Avšak najväčší asteroid, ktorý Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) označil za potencálne nebezpečný, preletí okolo Zeme vo štvrtok.

Okolo Zeme preletí jeden z najväčších asteroidov
Okolo Zeme preletí jeden z najväčších asteroidov. (Zdroj: Unsplash.com/Bryan Goff)

Podľa portálu imeteo.sk sa však nemusíme ničoho obávať. NASA tento asteroid označila za nebezpečný iba kvôli jeho veľkosti. Dosahuje totiž v priemere až 780 metrov. Pre porovnanie, Eiffelova veža v Paríži je o polovicu menšia. V skutočnosti však tento veľký kus skaly preletí okolo Zeme v dostatočnej vzdialenosti, asi 3 240 000 km, a tak nám nič nehrozí.

Najbližšie pri Zemi pritom bude vo štvrtok o 4:46 hod SELČ. Tento asteroid je významný aj tým, že sa pohybuje ohromujúcou rýchlosťou, a to viac ako 37 000 km za hodinu.

Zdroj: hashtag.sk, imeteo.sk
Odporúčame