Všestranný Artur Yustus stíha všetko, je tiktoker, barber a večný študent: Kde budem za 10 rokov, keď ostanem v mekáči?

Tiktoker Artur Yustus

Šikovný Artur Yustus toho stíha naozaj veľa! (Zdroj: Instagram Artur Yustus)

#Málokto stretne v živote viac multifunkčného a rozlietaného človeka, ako je šikovný Artur Yustus. Je to živel, ktorý stíha nie jednu prácu, ale rovno tri či dokonca štyri! Ako to všetko zvláda a odkiaľ berie túto enormnú energiu? To všetko ti vtipný a vždy optimisticky naladený Artur vyrozpráva v tomto interview!


TikToker a fotograf Jakub Zvedela si hejterov nevšíma: Ľudia nechápu, koľko práce je za jednou fotkou alebo videom


Artur Yustus, tvoje meno znie celkom exoticky. Odkiaľ pochádzaš a čo ťa priviedlo na Slovensko?

Moje meno a priezvisko nie je typické ani pre krajinu, odkiaľ pochádzam. Som z Ukrajiny. Na Slovensko som prišiel študovať ešte v roku 2014. Moja cesta sa začala na univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, teraz študujem v Prešove a bývam v Bratislave.

Mnohí ťa poznajú vďaka tvojim vtipným videám na TikToku. Odkiaľ berieš inšpiráciu a ako u teba prebieha proces tvorby videí?

Inšpirujem sa všetkým! Nemám konkrétneho človeka, od ktorého beriem nápady. Pozerám veľa vtipného kontentu a vždy mi niečo napadne. Každý nápad zapisujem do poznámok, zbieram ich celý týždeň a jeden deň venujem natáčaniu. Natočím všetko, čo som chcel a čo som mal zapísané. V priebehu ďalších dní to pridávam. A tak dokola (úsmev).

@mygramforfun

Pozdravujem všetky svokry 👋🏻 #mygramforfun #foryoupage #fyp #foryou

♬ Bezos I – Bo Burnham

Cítiš sa v úlohe komika prirodzene?

Určite áno! V Mukačeve (ukrajinské mesto, odkiaľ pochádzam), sme mali veľa rôznych comedy shows a ja som bol vždy medzi prvými účastníkmi! S humorom sme kamaráti od malička. Medzi priateľmi som vždy ten najhlasnejší, mám veľa vtipných príbehov a vždy zabávam ľudí okolo seba. V reálnom živote a bez kamery je to viac prirodzené. Nebojím sa vyzerať smiešne pred publikom (úsmev).

Zaregistrovali sme, že tvoje videá zachytávajú občas aj prostredie McDonaldu, kde pracuješ. Zažívaš vtipné a bizarné situácie aj v práci?

Áno! Každý deň, niekedy aj viackrát počas služby. Skoro všetky situácie, ktoré nájdete v mojich videách o McDonalde, sú reálne skúsenosti, moje alebo mojich kolegov. V poznámkach mám veľa nápadov, na ktoré môžem točiť videá, ale na veľa vecí si musím dávať pozor. Najmä vtedy, keď natáčam videá o McDonalde, zákazníkoch a pracovníkoch. Je to obrovská značka! Niektorí ľudia sú veľmi citliví na môj kontent, preto veľakrát premýšľam, či vôbec môžem zverejniť video. Keď to už dám von, vždy sa poteším z komentárov (smiech).

@mygramforfun

Pracovne príbehy č1. #foryoupage #fyp #mygramforfun #foryou

♬ original sound – Brooksie

Ty však stíhaš nie jednu prácu, ale dokonca dve. Ako si sa stal barberom?

Rad stretávam nových ľudí a rád robím niečo pre ľudí, barberstvo to má všetko v sebe. Čo môže byt lepšie, ako stráviť kvalitnú hodinu času a pokecať si s človekom, ktorému môžem spraviť pekný účes na najbližšie týždne? Pre mňa je to super kombinácia! Zatiaľ som iba na začiatku. Začal som len pred rokom, mám toho ešte veľa pred sebou, ale hlavné je, že ma to baví (úsmev).

Ak by si si mal vybrať len jednu prácu, ktorou by si sa živil na plný úväzok, čo by to bolo?

Práca v mekáči ma strašne baví, posledných 5 rokov sa tam cítim ako ryba vo vode, avšak radšej sa pozerám na veci do budúcna. Napríklad, kde budem za 5 až 10 rokov, keď ostanem v mekáči? Budem vedúci reštaurácie, to je maximum, vlastníkom asi nebudem nikdy. V barberingu máš veľa možnosti, strihať, učiť, podnikať, záleží iba na človeku a jeho pracovitosti, kam sa v tom dostane. Takže zatiaľ je to pre mnňa to barberstvo. Ja sa naozaj veľmi teším z tejto práce!

Vieme o tebe, že študuješ. Prezradíš nám, akému odboru sa venuješ?

Ja som večný študent! Som na mojej tretej vysokej škole, prvé dve som nedokončil, lebo som mal vždy iné priority, a to práca a cestovanie. Momentálne som v treťom ročníku na Prešovskej univerzite, kde študujem v jedinečnom odbore na celom Slovensku – animácia voľnočasových aktivít. Bakalárka je napísaná, otázky na štátnice sú pripravené a ochvíľu budem aj bakalárom, v šaškovaní (smiech). Srandujem. Je to kresťanská animácia, celý odbor je o pomoci ľudom a zlepšení našej spoločnosti. Milujem tento odbor, fakultu a našich profesorov, škoda že som o ňom nevedel v roku 2014…

Väčšinu tvojich sledovateľov odkazuješ na svoj Instagram, ktorý vraj v lete bude plný príspevkov z USA. Čo sa teda počas letných prázdnin chystáš robiť v Amerike?

Do Ameriky chodím počas leta už od roku 2016. Cez program pre študentov Work and Travel som sa dostal do detského tábora. Moje prvé leto som pracoval v kuchyni ako pomocný personál. Na ďalšie leto som dostal pozvánku ako pomocník kuchára. Posledné dva roky som tam nebol kvôli pandémii a tento rok to bude moje piate a posledné leto v USA. Veľmi sa na to teším. Mám tam veľa kamarátov, spomienok, zábavných príbehov a cítim, že potrebujem reštartovať svoju hlavu! Takže celé leto budem variť pre americké deti, natáčať rôzne videá pre slovenských divákov a reštartovať môj ukrajinský mozog. Sounds like a plan! Sledujte môj Instagram @mygramforfun, aby ste to mohli zdieľať so mnou.

Pociťuješ ako cudzinec na Slovensku nejaké kultúrne rozdiely?

Hej, sem tam sa vyskytnú. O tom by sme mohli spraviť celý ďalší rozhovor (smiech). Cítim rozdiel v spôsobe života, ale netýka sa to konkrétne Slovákov, ale celkovo Európy. V Európe sú ľudia zvyknutí na to, že majú prácu, výplatu, z toho hypotéku, z toho na auto, byt, dovolenku, ktorú stihnú niekedy aj viac krát do roka. Majú istotu do budúcna a preto je ich život vyrovnanejší a pomalší. Môj ukrajinský štýl života je úplný opak. Každý deň od rána do večera naháňačka s pocitom, že nevieš, čo bude zajtra. Niekedy sa mi zdá, že som až príliš rýchly na ľudí okolo seba (úsmev).

Stíhaš toho skutočne veľa. Čo ťa ženie vpred a odkiaľ čerpáš energiu?

Neviem, ako to u mňa funguje, ale potrebujem byť zaneprázdnený. Čím viac toho je, tým lepšie sa v tom cítim. Čím viac pracujem, riešim, behám, tým viac energie v sebe mám.

Chystáš nejaký kontent, na ktorý sa na tvojich sociálnych sieťach môžeme nasledujúce mesiace tešiť?

Určite áno! Tento mesiac bude pre mňa náročnejší najmä kvôli škole a štátniciam, ale určite si nájdem čas pre svoj TikTok a Instagram. Nemám žiadne veľké projekty, ktoré chystám. Pre mňa to bude skôr leto oddychu, práce a zábavy, takže si to užijem naplno v USA a budem mnoho z toho zdieľať so svojimi followermi. V septembri, keď sa vrátim z Ameriky, toho bude oveľa viac. Máte sa na čo tešiť! Spravím menši rebranding, iný štýl videí, ale vždy to bude vtipný kontent! Nech nás zábava sprevádza po celý život!

Páčil sa ti rozhovor s Arturom? Pre viac noviniek sleduj Hashtag.sk!


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame