Dvadsaťročný atletický talent s ľahkosťou poráža svetové hviezdy: Dvakrát pokoril svetový rekord, skáče neuveriteľne vysoko

Švédsky žrdkár si pripísal ďalšie víťazstvo, na konte má aj svetový rekord.

Armand Duplantis je jedným z najväčších talentov atletiky. Zdroj: Wikimedia Commons/ Frankie Fouganthin

#Armand Duplantis sa doslova narodil, aby lietal. Aspoň to o ňom tvrdia mnohí odborníci a fanúšikovia vrcholovej atletiky. Dnes len dvadsaťročný Švéd sa na súťažiach stretáva so skokanmi o žrdi, ktorí súťažia dlhé roky a skúseností z TOP podujatí majú obrovské množstvo. Mondo, ako si mladý talent v skoku o žrdi hovorí, však všetkých poráža a to s dávkou ľahkosti.

Svoje najnovšie víťazstvo si pripísal len pred pár hodinami v prvom súboji po koronaprestávke. V tom sa proti nemu postavila aj dlhoročná žrdkárska hviezda Renaud Lavillenie, ktorému sa podarilo pred rokmi prekonať svetový rekord. Proti mladému talentu však nemal šancu a Mondo si súťaž poriadne užil. Lietať vysoko má jednoducho v krvi a ty si to môžeš vychutnať v nasledujúcom videu.

Okrem toho Duplantis začiatkom roka 2020 až dvakrát prekonal Lavillenieho svetový rekord. Tým jednoznačne potvrdil, že patrí medzi unikáty, ktoré sa rodia najviac raz za generáciu a svoje hranice chce neustále posúvať. Pri prekonaní svetového rekordu vo februári 2020 vyletel do výšky 6 metrov a 18 centimetrov.

Si aj ty fanúšikom atletiky?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com
Odporúčame