Platby či rozdelenie peňazí jedným ťuknutím: Messenger a iPhone budú mať nové funkcie

platba mobilom

Platby si budeš môcť s kamošmi rozdeliť cez Messenger (Zdroj: Pexels/Jack Sparrow)

#Rozdelenie účtu v reštaurácii alebo rozdelenie nákladov na skupinový výlet môže byť únavné. Spoločnosť Meta sa to snaží zjednodušiť zavedením svojej funkcie rozdelených platieb pre všetkých používateľov služby Facebook Messenger. Funkcia je ideálna pri príležitostiach, keď delíš náklady na niečo medzi dvoch alebo viacerých ľudí, napríklad darček pre starkú so súrodencami alebo chipsy na party s kamošmi.

Meta spustenie funkcie rozdeľovania účtov je nepochybne ďalším spôsobom, ako držať krok s platobnými aplikáciami ako Venmo a podobne. Ale vzhľadom na to, že veľa ľudí už používa Messenger na koordináciu skupinových aktivít alebo prenos komunikácie v rámci skupiny, aplikácia na odosielanie správ tu môže mať určitú výhodu.

Ako si rozdeliť účet

Ako si rozdelenie účtu aktivovať? Ak si v používaní funkcie Facebook Payments v Messengeri, požiada ťa o platobné podrobnosti – teda číslo tvojej platobnej karty prípadne PayPal. A čo potom? Najprv vlož všetkých platiteľov do skupinového chatu v Messengeri. Potom ťukni na ikonu plus v spodnej časti obrazovky alebo na názov skupiny. Potom už len stlač „Rozdeliť platby“. Zobrazí sa výzva s názvom „Začíname“.

Odtiaľ si môžeš vybrať, či chceš rozdeliť platby so všetkými v skupine alebo vylúčiť určitých ľudí (vrátane seba). Potom sa zobrazí výzva na zadanie celkovej sumy účtu alebo platby. Táto funkcia potom automaticky rozdelí rovnakú cenu medzi počet ľudí, ktoré si vybrali. Ak jeden alebo viacerí ľudia dlhujú o niečo viac, môžeš tiež manuálne zadať inú sumu.

Novinky oznámil aj Apple

Novinku v prevedení peňazí predstavila aj spoločnosť Apple. Odhalila novú funkciu s názvom Tap to Pay na iPhone, ktorá umožní prijímať platby len dotykom mobilných telefónov (a Apple Watch). Obchody nebudú potrebovať hardvérové kľúče, terminály alebo iný hardvér, aby si vzali peniaze.

Aby si mohol prenášať peniaze takýmto spôsobom, potrebuješ minimálne iPhone XS alebo novší. Systém bude fungovať aj s inými digitálnymi peňaženkami, platobnými platformami tretích strán a bezkontaktnými kreditnými a debetnými kartami. Apple sľubuje rovnakú úroveň ochrany súkromia a bezpečnosti, akú bežne získaš s funkciou platby priložením, vrátane šifrovaných transakcií. Spoločnosť nevie, kto nakupuje alebo čo kupuje.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame