Zariaď si nanovo izbu, byt aj dom: Aplikácia dokáže divy, virtuálne nahradí starý nábytok novým!

dievča je na mobile

Nová aplikácia ti umožní naskenovať celú izbu (Zdroj: Unsplash/Kelli McClintock)

#IKEA spustila novinku, ktorá ti umožňuje prezerať si nábytok v domácnosti prostredníctvom najnovšej aplikácie s podporou umelej inteligencie. Znamená to, že pod názvom IKEA Kreativ dokáže naskenovať tvoju izbu pomocou LiDAR technológie a zostaviť z nich kompletnú 3D repliku. Následne ti umožní vymazať existujúci nábytok. Odtiaľ si môžeš vyskúšať nové pohovky, stolíky a rôzne ďalšie.

Skenovanie sa vykonáva pomocou systému, ktorý spoločnosť nazýva ako Kreativ Scene Scanner, ktorý používa LiDAR. Má to však háčik – musíš mať iPhone s touto technológiou. vašom iPhone. Funguje to síce aj na iPhone alebo iPad bez LiDAR, aj keď to umožňuje aplikácii „vytiahnuť ďalšie priestorové detaily,“ povedala IKEA pre webový portál Engadget.

Súčasť metaverza

Ak chceš novinku využiť na webe alebo v mobilnom zariadení bez LiDAR, musíš jednoducho vložiť sériu fotografií miestnosti. Tie sú potom automaticky spracované a zostavené do širokouhlej interaktívnej kópie priestoru s presnými rozmermi a perspektívou. Odtiaľ môžeš vymazať existujúci nábytok a umiestniť nové kúsky, vyskúšať alternatívy a kompletne navrhnúť miestnosť. Všetky nápady si môžeš uložiť na neskôr alebo ich zdieľať s ostatnými. Prirodzene, aplikácia tiež umožňuje pridať preferované kúsky do nákupného košíka.

Aplikácia je najnovším high-tech krokom spoločnosti, ktorá za posledných pár rokov uviedla na trh množstvo pripojených reproduktorov, inteligentných domácich rozbočovačov, pripojených svetiel, nabíjacích podložiek a ďalších. Okrem toho sa IKEA pripojila k novej skupine vytvorenej spoločnosťami Microsoft, Meta a ďalšími, aby vytvorili štandardy metaverse – takže možno budeme môcť nájsť nábytok aj vo virtuálnej realite.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame