Muž sa vracal opitý domov: Šokujúce zistenie! Stratil USB kľúč s osobnými údajmi obyvateľov japonského mesta

Alkohol

Alkohol (Zdroj: Unsplash.com/ Vinicius "amnx" Amano)

#Tak tento muž bude na svoju opicu spomínať poriadne dlho. Počas toho, ako sa vracal z reštaurácie, kde pil alkohol, stratil totiž tašku s veľmi dôležitým USB kľúčom. Nachádzali sa na ňom osobné informácie o viac ako 460-tisíc obyvateľoch japonského mesta Amagasaki.

Vieš si predstaviť, že by ti tvoj šéf zveril USB kľúč s osobnými údajmi od viac ako 460-tisíc obyvateľov mesta, v ktorom žiješ? Presne to sa totiž stalo 40-ročnému mužovi v japonskom meste Amagasaki, ktorý sa s týmto dôležitým USB kľúčom vydal do reštaurácie, kde pil. Keď sa v noci z podniku vracal, tak zaspal na ulici.

Po prebudení ho čakalo nemilé prekvapenia. Jeho taška, v ktorej mal byť aj spomínaný USB kľúč, zmizla. Na kľúči sa pritom mali nachádzať osobné údaje ako mená, dátumy narodenia či adresy 465 177 ľudí. Okrem toho tam však boli taktiež nahraté čísla bankových účtov a informácie o domácnostiach niektorých obyvateľov.

pripojenie USB k počítaču
Zdroj: freepik.com

Muž pracoval pre mesto v rámci miestneho programu postpandemickej obnovy. Dáta na USB kľúč uložili preto, aby uľahčili ich prenos do call-centra v neďalekej Osake. Prípadom sa v súčasnosti zaoberá polícia, ktorej muž stratu oznámil. Podľa informácií portálu CNN momentálne nič nenasvedčuje tomu, žeby došlo aj k úniku týchto informácií. Disk bol totiž zašifrovaný.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com
Odporúčame