Radšej nech ho kompletne zadusia, než aby sa vzdal: Slovenský bojovník nedokázal vyhrať, no získal si srdcia fanúšikov

Alex Bodnár

Alex Bodnár (Zdroj: Instagram/alexbodnar01)

#Slovenský MMA bojovník Alex Bodnár absolvoval premiéru v druhej najlepšej svetovej organizácii Bellator. Bodnár, žijúci vo Veľkej Británii, prehral už v 1. kole, keď ho uškrtil doposiaľ neporazený Kenny Mokhonoana. Talentovanému Slovákovi nasadil gilotínu, ktorú Alex odmietol odklepať a stále živil nádej na to, že by sa z nepríjemnej situácie mohol dostať. Tak sa nestalo a pod rukami írskeho prospektu sa na chvíľu dostal do bezvedomia.

Súperovi chcel dať pocítiť vlastnú medicínu

Bodnár nastupoval do zápasu ako obrovský outsider, od ktorého čakal víťazstvo naozaj len málokto. Mokhonoana okamžite Alexa vzal pod seba na zem, kde ho nejaký čas aj dokázal odkontrolovať. Bodnár sa však dokázal postaviť a aj roztrhnúť klinč, do ktorého ho írsky súper dokázal natlačiť. Vzápätí sa sám Alex pokúsil o takedown, ktorý bol aj úspešný. Mokhonoana to však spravil najlepšie, ako len mohol. Bodnárovi nasadil gilotínu a do pár sekúnd poslal Slováka do bezvedomia. Zápas Bodnára sa začína v čase 40:59.

Alex Bodnár tak upravil svoje skóre na 4-2, pričom obe prehry prišli po gilotíne. Slovák, trénujúci a žijúci v anglickom Portsmouthe, má momentálne 28 rokov a svoju MMA kariéru ešte stále len rozbieha. V prípade, že by jeho meno čoraz častejšie rezonovalo u česko-slovenských fanúšikov, je možný aj jeho prestup do Oktagonu.

Súboj legiend sa skončil tvrdým knokautom

Hlavný predzápas večera zaobstarali 45-ročný Yoel Romero a o rok starší Melvin Manhoef. Obaja dosiahli neuveriteľné úspechy nielen v MMA, ale ešte v predchádzajúcej kariére pod pravidlami iných bojových športov. Romero získal v zápasení striebro na LOH 2000 v Sydney a Manhoef predvádzal úžasné zápasy v organizácii It’s Showtime, v ktorej sa aj stal šampiónom.

Pre Manhoefa išlo o posledný zápas jeho kariéry v bojových umeniach ako takých, čo bolo v zápase aj poznať. Holanďan nenašiel recept na Romera v postoji ani na zemi a celý čas ťahal za kratší koniec. Romero stupňoval svoju dominanciu a necelé dve minúty pred záverečným klaksónom dobil Manhoefa tvrdými lakťami.

V ktorej organizácii by si najradšej videl Alexa Bodnára?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame