Aktivisti ničia obrazy slávnych maliarov: Pozri sa, ako dopadli Van Goghové slnečnice

Aktivisti ničia obrazy slávnych maliarov! Pozrite sa ako dopadli Van Goghové slnečnice (Zdroj: Unsplash.com/ Falco Negenman)

#V Londýne bol poškodený obraz slávneho maliara, a to len kvôli dvom aktivistkám. Klíma a spoločnosť sú v ohrození, ale je toto ten správny čin ako pomôcť životnému prostrediu? Poď sa pozrieť, ako dopadli slnečnice Vincenta Van Gogha.

Aktivisti zo spolku ,, Just Stop Oil“ sa rozhodli, že ten správny spôsob, ako zastaviť krízu je, keď na obraz slávneho maliara hodia polievku. V prípade, že nevieš o koho presne ide ,,Just Stop Oil“ je niekoľko skupín, ktoré sa zaviazali tlačiť na vládu, aby ukončila nové licencie a zrušila výrobu a vývoj fosílnych palív v Spojenom kráľovstve. Je to slušný cieľ, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že fosílne palivá prispievajú k ničeniu planéty prostredníctvom zmeny klímy spôsobenej človekom.

Spôsob akým sa však rozhodli na seba upozorniť je skutočne zvláštny. Museli kvôli tomu poškodiť kus histórie? Na mušku im totiž prišiel neoceniteľný obraz Vincenta Van Gogha v Národnej galérií, do ktorého začali hádzať paradajkovú polievku. Informuje o tom portál Ladbible.com.

Potom, čo hodili na stenu polievku, sa jedna z nich opýtala ľudí, ktorí v tom čase boli v galérií: ,,Čo stojí viac, umenie alebo život? „Stojí to viac ako jedlo? „Viac ako spravodlivosť?‘‚ Hoci na tieto otázky nevieme odpovedať, jedno je však isté. Ich to stojí zatknutie viac ako 20 demonštrantov.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame