Geniálne! Chcete stihnúť letnú formu? Dodržte tieto rady odborníkov

Zdroj: Kompava

Zdroj: Kompava

#Chudnutie a tvarovanie postavy býva pre mnoho ľudí takmer neriešiteľným problémom, s ktorým si nedokážu poradiť. Koľko diét a rád ste už vyskúšali vy sami? Možno desiatky, možno stovky a možno aj v tomto momente opäť niektorú z nich skúšate. Stačí však aplikovať do praxe pár odporúčaní od odborníkov a budete sa diviť, aké kontúry vaše telo nadobudne.

Formovanie postavy čaká hneď z úvodu roka mnohých ľudí. Kým jedna skupina už maká v posilňovni, druhá sa ešte len odhodláva. Za pekným telom s minimom tuku však stojí stabilný životný štýl, ktorý zahŕňa dodržiavanie zásad zdravého stravovania, aktívny pohyb či výber vhodných doplnkov výživy. Tu je malý návod k úspešnému vyrysovaniu vašich kriviek.

Zdroj: Kompava
Zdroj: Kompava

Sledujte, čo jete

Zdravé jedlo robí s telom zázraky. Aj preto dávajte pozor na výber potravín, ktoré v obchodoch nakupuje, a uprednostnite radšej zdravšie možnosti. Ak žijete hektický životný štýl a nestíhate jesť, skúste si jedlo nachystať vopred do krabičiek.

Vyberajte si jedlá a nápoje s menším obsahom cukru

Cukor sú  kalórie bez nutričnej hodnoty. Ako znížiť jeho príjem?

  • Zvoľte čistú vodu, nie sladené nápoje. Pravidelné pitie vody hydratuje váš organizmu a okrem iného, budete sa cítiť sýtejší.
  • Neviete sa vzdať sladenej instantnej kávy so smotanou? Prisypte si do šálky horúcej kávy jeden sáčok kolagénu do kávy, ktorý neobsahuje cukor ani laktózu. Okrem lahodnej chuti, vás nabudí pred tréningom a zároveň zlepší vašu koncentráciu, elasticitu pokožky či eliminuje pocit hladu.
  • Sladké dezerty obmedzte na minimum a nahraďte ich proteínovo – tukovou tyčinkou bez cukru, ktorá vám poskytne kvalitný zdroj bielkovín a tukov.
Zdroj: Kompava
Zdroj: Kompava

Naplánujte si 150 minút fyzickej aktivity

Fyzická aktivita je nevyhnutnou súčasťou každého efektívneho programu na chudnutie a spevnenie, pretože spaľuje kalórie, ktoré sme počas dňa skonzumovali. Aby ste predišli priberaniu na váhe, mali by ste stihnúť absolvovať 150 – 300 minút stredne intenzívnej aeróbnej aktivity týždenne, pričom by ste mali dbať na svoj jedálniček a taktiež na vhodné doplnky výživy na regeneráciu.

Začnite pomaly a postupne zvyšujte intenzitu a frekvenciu tréningov. Keď sa budete cítiť pripravení, skúste zároveň zaradiť dva až tri tréningy na posilňovanie svalov týždenne. Po tréningu si doprajte kvalitný proteín, ktorý vám uľahčí proces chudnutia a formovania postavy.

Zdroj: PR článok
Odporúčame