Počul si už niekedy balkánsky rap? Toto sú vybrané hity, ktoré ťa postavia zo stoličky

Balkánsky rap

Novú hudobnú scénu Balkánu tentoraz ovládol Voyage, Devito či Alen Sakić. (Zdroj: Facebook Voyage)

#Sledovať rapovú scénu každej kultúry je skutočne fascinujúce. V minulom príspevku sme ti predstavili turecký rap, dnes to bude balkánsky. Zabudni na osvedčeného IN VIVA a vypočuj si tieto temperamentné hity, ktoré by si mal zaradiť do svojho playlistu!

1. Devito – Verna

Ako prvý ti predstavíme hit od Devita s názvom Verna. Devito je mladý a talentovaný srbský rapper, ktorý má na svojom konte už 27 skutočne populárnych piesní, hoci na scéne pôsobí len od roku 2019. Verna je hit, ktorého názov nemusíme do slovenčiny už ani prekladať a jeho energia uchváti taktiež nejedného Slováka!

2. Voyage a J Fade – Pleši

Len dvadsaťročný srbský rapper Voyage ti ukáže skutočne drsnú stránku tohto hudobného žánru. Jeho prejav je naozaj nekompromisný a rovnako rázne sú aj jeho hudobné klipy. Noc, nebezpečenstvo, ženy či dokonca zbrane. Presvedč sa sám, že s Voyagem sa neradno zahrávať!

3. Alen Sakić a Mili – Rampampam

Song Rampampam pripomína old school rap. Jeho autorom je Srb Alen Sakić, ktorý má 33 rokov a jeho typickým znakom je zjazvená tvár a dredy. Tento rázny chlap však vie, ako na to a jednoznačne má talent!

4. Jala Brat & Buba Corelli & RAF Camora – Criminal

Jasmin Fazlić alias Jala Brat a Amar Hodžić, známy ako Buba Corelli sú bosnianski raperi, skladatelia a hudobní producenti, ktorí spoločne založili hudobné vydavateľstvo Imperia. Podnikavý duch však nie je jediné, čím sa vyznačujú. Ich skladba Criminal je naozaj niečo, čo potrebuješ pri nočnej jazde auto v playliste!

5. Devito x Rejla – Omadjijala

Devita sme si síce v našom rebríčku už predstavili, Rejlu však ešte nie. Rejla Popović je 33-ročný srbský rapper, skladateľ a herec. Novinka Omadjijala vyšla len koncom apríla a už teraz je to obrovský hit. Určite ťa očarí, pretože presne to sľubuje jej názov!

Tak čo, páčilo sa ti dnešné balkánske okienko raperov a akú krajinu by sme ti mali predstaviť v ďalšom článku? Daj nám vedieť do komentárov.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame