Hollywoodsky veterán Al Pacino bude v 83 rokoch opäť otcom: Čím to je, že ženy priťahujú starší muži?

Legendárny herec sa aj vo vysokom veku stane opäť otcom (Zdroj: Flickr/Ludmila Joaquina Valentina Buyo)

#O tom, že niektorí ľudia, predovšetkým však muži, sa stanú rodičmi v pokročilejšom veku, si už určite počul. Hollywoodsky veterán Al Pacino je borcom nielen v Krstnom otcovi, ale aj v reálnom živote. Vo svojich osemdesiatich troch rokoch sa totiž stane otcom. Vzhľadom na to, že matka očakávaného dieťaťa, Noor Alfallah, je od Pacina mladšia o viac ako polstoročie, napadne ti možno otázka: Sú pre ženy starší (prípadne už starí) muži skutočne ešte atraktívni, alebo ide skôr o ženskú vypočítavosť vedenú určitými cieľmi?

Na otcovstvo pripravený

Pár spolu randí už od minulého roku, podľa niektorých zdrojov vraj ešte dlhšie. Herec je podľa vlastných slov na rodičovskú úlohu (stále) pripravený. Pripomeňme, že z predošlých vzťahov má niekoľko detí. Na margo nadchádzajúceho otcovstva dodáva, že prítomnosť otca je pre dieťa veľmi dôležitá. Otcovskú úlohu tiež považuje za veľkú zodpovednosť. Možno aj tento prístup očaril dvadsaťdeväťročnú Alfallah.

Sympatickú čiernovlásku starší muži evidentne priťahujú. V minulosti bola partnerkou napríklad aj Micka Jaggera z kapely The Rolling Stones. V jej prípade však nie vždy celkom miestne označenie „zlatokopka“ neobstojí. Nielenže sama pochádza z bohatej rodiny a študovala na prestížnej škole, no pohybuje s aj vo filmovej branži, predovšetkým v úlohe producentky. Tento post zastávala aj pri tvorbe filmu, v ktorom sám Pacino hral. Čo teda môže za nielen jej slabosťou pre starších mužov stáť?

Čím to je, že niektoré ženy dávajú prednosť starším mužom? (Zdroj: Unsplash/Everton Vila)

Životné skúsenosti, istota a charizma

Dôvodov môže byť niekoľko. Čím viac má muž odžité, tým má viac životných skúseností. To sa neskôr neprejaví len na vráskach, ale aj na osobnosti dotyčného. Starší muži zvyčajne vedia lepšie pracovať so svojimi emóciami, na základe skúseností vedia primerane zhodnotiť, povedzme aj krízovú, situáciu s chladnou hlavou.

Často teda reagujú s rozvahou, v ideálnom prípade by mal byť starší muž aj vyrovnanejší. To všetko sa pri niektorých jedincoch prejaví aj v charizme, a môžeme asi celkom pokojne vyhlásiť, že Al Pacino túto teóriu napĺňa. S tým súvisí aj schopnosť podpory a povzbudenia. Starší muži majú tiež jasne stanovené hodnoty a priority. Tento fakt zase sľubuje pocit bezpečia, v niektorých prípadoch aj pocit domova.

S prihliadnutím na prirodzenú rozdielnosť pohlaví platí príťažlivosť k staršiemu partnerovi aj naopak. Tak napríklad viacerí úspešní herci ako Jason Momoa či Ashton Kutcher žijú alebo v minulosti žili s partnerkami, ktoré od nich boli staršie. Portál Regain uvádza, že muži si na starších partnerkách cenia hlavne inteligenciu. Netreba tiež zabudnúť na humor, ktorý mnoho mužov dokáže skutočne oceniť. Pri oboch pohlaviach môže svoju úlohu zohrať aj fakt, že starší druh má viac sexuálnych skúseností, či môže tomu druhému poskytnúť emočnú stabilitu.

Sleduj náš Facebook

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame